Тарас Шевченко
Тарас Шевченко 5 канал / Машина часу

У центрі культури та науки РФ у Києві назвали Шевченка "російсько-українським" поетом – МЗС відреагувало

Читайте по-русски
У зв'язку з цим РНБО закликали заборонити в Україні осередків російської пропаганди

Тарас Шевченко є непримиренним борцем за визволення нашої країни з-під гніту Росії. Тому його самоідентифікація не може викликати жодних сумнівів. Так українське МЗС відреагувало на вкид Російського центру науки і культури в Києві. Той назвав Шевченка російсько-українським поетом, передає "5 канал".

Мовиться про анонс на День народження Кобзаря. Він звучав так: "Підбиття підсумків Міжнародного творчого конкурсу сучасних поетів у день пам'яті російсько-українського поета Тараса Шевченка". 

На такий допис звернув увагу заступник віцепрезидента Світового конгресу українців у Південній та Західній Європі Павло Садоха. Він оприлюднив у фейсбуці лист до президента України та Ради Нацбезпеки. Зокрема, закликав РНБО розглянути заборону в Україні осередків російської пропаганди.

"У зв'язку з маніпулятивними та зухвалими зазіханнями країни-агресора на історико-культурну і філософську спадщину Т. Г. Шевченка наголошуємо, що національна самоідентифікація Кобзаря – непримиренного борця за національне та духовне відродження України, визволення нашої Батьківщини з-під гніту Росії – не може викликати жодних сумнівів. МЗС заперечує будь-які російські наративи стосовно Т. Г. Шевченка", – сказано в заяві МЗС.

Як повідомляв 5.UA, раніше штаб російського опозиціонера Олексія Навального відмовився виправляти на своєму сайті карту, де Крим позначений як частина Росії

Попередній матеріал
На довиборах до ВР переміг громадянин РФ Аксьонов, який 2014 року організовував "референдум ДНР"
Наступний матеріал
У Луцьку четверо молодиків влаштували стрілянину в центрі міста
Loading...

Справжній Шевченко. Частина 3 – "Машина часу"

Справжній Шевченко. Частина 2 – "Машина часу"

Батьківщина Шевченка: який вигляд мало рідне село Кобзаря століття тому – фото

Художник із Вінниччини представив колекцію листівок, присвячених Кобзарю – фотогалерея

"Учітеся, брати мої!": тренери збірних України зачитали вірш Шевченка

В італійській Флоренції встановили пам'ятник Шевченку – на відкритті побував Кличко