Верховна Рада
Верховна Рада Верховна Рада Укаїни

У "Слузі народу" пояснили, чому відкликали документ про новий поділ районів

  Читайте по-русски
  У депутатів виникли питання щодо Хмельницької, Вінницької, Івано-Франківської, Одеської та Київської областей

  У середу, 15 липня, Верховна Рада не буде розглядати законопроєкт про новий розподіл районів. Народний депутат від фракції "Слуга народу" і представник профільного комітету Олександр Корнієнко відкликав цей проєкт закону на доопрацювання. Про причини у "СН" пояснили виданню "Новое время".

  "Є спірні питання щодо районів у Хмельницькій області. Наші депутати проти такого поділу [згідно із законопроєктом, у Хмельницькій області створюються 5 районів]. Депутати хочуть три райони замість п'яти", – пояснила "НВ" причини відкликання законопроєкту депутат фракції Євгенія Кравчук.

  Парламентарій Корнієнко у коментарі "НВ" уточнив, що питання є також щодо Вінницької, Івано-Франківської, Одеської та Київської областей.

  "Можливо, і щодо інших [областей]", – додав депутат.

  Нагадаємо, у різних регіонах України виступають проти законопроєкту влади про створення нових районів. У вівторок, 15 липня, противники ініціативи приїхали мітингувати під Верховну Раду.

  Законопроєкт був затверджений на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів 12 червня. Відповідно до законопроєкту, замість 490 районів, які існують зараз, має з'явитися 129. Прем'єр зазначив, що новий проєкт районування областей "потрібен для ефективного функціонування влади".

  "Наприклад, є райони, де проживає 5 тисяч осіб, і є райони, де проживає 180 тисяч осіб. Великі перекоси у субвенціях, дотаціях. Відповідальність у таких районах однакова, а навантаження різне", – пояснив він.

  Раніше Мінрозвитку громад і територій направило на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування проєкт формату майбутніх районів.

  На сайті Верховної Ради опубліковано повний перелік нових районів в Україні. Кабмін зареєстрував у парламенті відповідну постанову.

  Попередній матеріал
  "Доступні ліки": українці можуть безкоштовно отримати 77 препаратів
  Наступний матеріал
  У Кабміні запропонували нові штрафи для власників громадських місць за недотримання маскового режиму
  Loading...

  Виключена зі "Слуги народу" депутатка знайшла собі нове об'єднання в Раді

  КВУ назвав народних депутатів, які пропустили засідання Ради в червні

  У ВР з'явився новий депутат – він уже склав присягу

  На які ще помилки отримають право "слуги" – "ІнфоВечір"

  Коронавірус "косить" Раду: хто з депутатів підхопив COVID-19 та як працюватиме парламент

  Псевдоефективність: КВУ порівняв, скільки законів ухвалила "турбо-Рада" і попередня ВР за пів року