Максим Саврасов
Максим Саврасов 5 канал

У Порошенка проведуть паралельний підрахунок голосів – подробиці

Читайте по-русски
Якщо дані паралельного підрахунку голосів не збігаються з офіційними – спостерігачі від БПП можуть попросити про перерахунок чи їх уточнення

У п'ятницю, 29 березня, на брифінгу в столиці представник виборчого штабу Петра Порошенка Максим Саврасов розповів, як виконуватиметься паралельний підрахунок голосів штабом чинного Президента.

  • Спостерігачі від БПП: скільки буде і чим займатимуться на дільницях?

"Ми зареєстрували по одному спостерігачу на кожній з 28 800 дільниць, які в нас є в Україні. На кожній дільниці у нас є представник-член комісії від нашої партії. Всі члени комісії, всі наші спостерігачі пройшли відповідне навчання – ми провели близько 2 тисяч тренінгів. Кожен із наших представників отримав методичні посібники: посібник із питань оскарження, Закон України "Про вибори Президента" і посібник для офіційних спостерігачів на день виборів, за допомогою якого він може реєструвати порушення, складати акти, вести нагляд за голосуванням", – зазначив представник штабу Порошенка.

Він також пояснив: власні спостерігачі фіксуватимуть явку впродовж усього дня голосування.

"Також кожен наш спостерігач отримав картку для паралельного підрахунку. Протягом дня ми будемо фіксувати явку на дільницях – на 11:00, 15:00 і на 20:00; будемо збирати інформацію про те, скільки людей прийшло і проголосувало. Паралельно будемо вести моніторинг порушень. На базі штабу є розгорнута юридична служба, яка буде моніторити порушення і в разі надходження інформації, ми зможемо зафіксувати й відреагувати на будь-які події, які будуть протягом дня", – запевнив Саврасов.

  • Чи можливий перерахунок голосів на окремій дільниці?

За його словами, не виключено, що доведеться просити про перерахунок голосів чи уточнення результатів волевиявлення на деяких виборчих дільницях.

"Після завершення роботи виборчих дільниць ми збираємо інформацію про те, скільки людей проголосувало на 20:00 і починаємо рахувати голоси…Під час складання і передачі протоколів до ОВК (окружної виборчої комісії – ред.) ми звіряємо отримані дані. Якщо дані збігаються – немає питань, ми ці протоколи приймаємо. Якщо дані паралельного підрахунку голосів не збігаються – цим питанням починають займатися юристи. Ми можемо відправити цю дільницю або на перерахунок, або на уточнення результатів", – зазначив представник штабу Порошенка. 

Більше подробиць – дивіться у повному відео з брифінгу: 

Попередній матеріал
Народилася в сорочці: 16-річна дівчина вижила після подвійної аварії у Львові
Наступний матеріал
Заборонено спілкуватися з журналістами: в Україну приїхали "мовчазні" спостерігачі ENEMO
Loading...