НАБУ
НАБУ 5 канал

У НАБУ порівняли рішення Конституційного Суду з досвідом Литви і пояснили, що воно означає

  В бюро наголосили, що поновити розслідування стосовно фігурантів 65 кримінальних проваджень буде неможливим

  Рішення КСУ щодо позбавлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення є кроком назад в антикорупційній реформі України.

  Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро України.

  "Позбавлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, яке є наслідком рішення Конституційного Суду, відкриває посадовцям можливості для зловживань та надає індульгенцію на вчинення ними кримінальних корупційних правопорушень. Відтепер мільйонні статки, отримані з джерел, законність яких не доведена, в Україні не вважаються карним злочином", – йдеться у повідомленні.

  Такий крок, на думку бюро, є політично вмотивованим і суперечить зобов’язанням України за ратифікованою Конвенцією ООН проти корупції, домовленостям із Міжнародним валютним фондом та Європейським Союзом.

  "Україна – не перша держава, яка проходить на випробування конституційності норми про переслідування за незаконне збагачення. Такі суперечки щодо нібито неконституційності редакції статті мали місце і в Литві. Однак, розглянувши це питання, литовський Конституційний суд визнав норму "Незаконного збагачення" такою, що відповідає Основному Закону держави", – наголосили у НАБУ.

  В бюро зазначили, що ця норма у Литві набагато жорсткіша за українську редакцію: її дія поширюється не лише на фізичних, а й на юридичних осіб.

  "Зокрема, стаття передбачає, що особа, яка на основі речового права володіє майном вартістю понад 500 мінімальних розмірів прожиткового мінімуму (понад 19,5 тис. євро) і знала або повинна була знати, що дане майно не могло бути придбане за рахунок законних доходів, підлягає покаранню у формі штрафу або арешту, або тюремного ув’язнення на строк до 4 років з обов’язковою конфіскацією власності", – наголосили в НАБУ.

  У відомстві переконані, що на рішення вплинуло створення Вищого антикорсуду в Україні.

  "Наразі детективи НАБУ розслідують факти незаконного збагачення на загальну суму понад півмільярда гривень у межах 65 кримінальних проваджень. Серед осіб, походження статків яких викликає питання на предмет законності джерел походження, – чимало суддів, прокурорів, народних депутатів, колишніх та чинних керівників органів державної влади. Рішення КС означає, що всі кримінальні провадження в частині, що стосується незаконного збагачення цих осіб, будуть закриті. Так само як і справи, які вже слухаються в суді. Йдеться про голову Державної аудиторської служби (обвинувачується в незаконному збагаченні на майже 10 млн грн), військового прокурора сил АТО (майже 3 млн грн незаконного збагачення), судді з Луганщини (понад 13 млн грн), міністра інфраструктури (понад 4 млн грн)", – інформують у НАБУ.

  У відомстві також наголосили, що поновити розслідування стосовно фігурантів всіх 65 кримінальних проваджень, а також підозрюваних та обвинувачених за вже викритими фактами незаконного збагачення (в разі повернення відповідної статті до ККУ) буде неможливим, адже закон не має зворотної сили.

  "Тому набуте майно за замовчуванням вважатиметься законним, безвідносно до джерел його походження. Такий перебіг подій не відповідає суспільним інтересам та вимогам очищення влади від корупції. Прийняте рішення Конституційного Суду – це крок назад у антикорупційній боротьбі України та крок назустріч реваншу старої системи", – зазначили в НАБУ.

  Довідково: Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, що передбачає притягнення особи до відповідальності за незаконне збагачення. Відповідне рішення ухвалили у вівторок, 26 лютого.

  Наступного дня Президент Петро Порошенко повідомив: планує внести до Ради законопроект про покарання чиновників за незаконне збагачення

  Попередній матеріал
  ПА ОБСЄ не запросила росіян до місії спостерігачів на виборах в Україні
  Наступний матеріал
  Біля Кримського гатили 122-мм артсистеми, ПТРК і міномети окупантів – штаб ООС
  Loading...

  Стаття була "мертва": Луценко прокоментував рішення Конституційного Суду

  НАБУ почало розслідування можливого розкрадання в оборонному секторі

  КСУ визнав неконституційною статтю про незаконне збагачення посадовців

  НАБУ проаналізує інформацію опубліковану програмою "Наші гроші" щодо "Укроборонпрому"

  Міського голову Херсона облили водою через перейменування вулиці на честь Гандзюк

  На окупованій території Донеччини викрали українського держслужбовця