ANP

У МЗС оприлюднили ключові підсумки референдуму в Нідерландах

  Найбільша кількість противників асоціації назвали корупцію в Україні основною причиною голосування "проти"

  На референдумі у Нідерландах про асоціацію України і Євросоюзу, що відбувся напередодні, більшість тих, хто проголосував проти, керувалися тим, що в Україні високий рівень корупції. Про це повідомив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба на своїй сторінці в Facebook.

  Дипломат опублікував п'ять ключових підсумків референдуму в Нідерландах.

  1. За результатами підрахунку 100% голосів, 61,1% виборців проголосував проти Угоди, 38,1% - за. 0,8% бланків були подані незаповненими, явка склала 32,2%.

  Зі слів Кулеби, результат був неочікуваним як для прихильників, так і для опонентів Угоди, оскільки не був передбачений жодним із соцопитувань.

  Останнє опитування від 4 квітня, проведене компанією IPSOS, яка також робила екзит-полл 6 квітня, показувало, що "за" планували проголосувати 30%, проти - 37%. Традиційно високою залишалася кількість тих, хто не визначився - 33%, які, врешті-решт, загалом поповнили своїми голосами табір противників Угоди.

  2. Це був референдум проти ЄС, що публічно визнали самі його ініціатори. Голландські євроскептики взяли Україну в заручники. 80% їх аргументів проти нас - це конспірологія, дезінформація і копіпейсти російських тез.

  3. Противники Угоди озвучили такі причини: 59% - я не вірю Україні, зокрема через те, що там забагато корупції, 34% - Угода стане кроком до членства України в ЄС, 31% - я не розділяю європейські цінності, 30% - Угода невигідна економіці Нідерландів, 26% - Угода зашкодить відносинам Нідерландів та Росії, 23% - я є противником Євросоюзу, 19% - через катастрофу авіалайнера MH17, 13% - Угода зашкодить відносинам України та Росії, 4% - політична партія, за яку я голосую, не підтримує Угоду.

  "Таким чином, виборці, які голосували проти Угоди, керувалися сумішшю з аргументів проти ЄС, за Росію і з недовірою до України", - зауважив посол.

  4. Визнання результатів референдуму з боку уряду Нідерландів і, відповідно, відмова від завершення ратифікації Угоди на даному етапі для України означатиме незавершеність процесу ратифікації Угоди в Нідерландах і, відповідно, продовження її тимчасового застосування, а також хвилю критики на адресу влади. Крім того, це додатковий аргумент Росії "вас там никто не ждёт" для розхитування внутрішньої ситуації в Україні.

  Для Нідерландів це означатиме засвідчення недовіри до уряду, який активно виступав з проєвропейських позицій і закликав співгромадян підтримати Угоду, піднесення в суспільстві популізму та перспективу подальшого зміцнення правого і лівого крила політичного спектру.

  Для ЄС: потужний імпульс для євроскептиків і правих та лівих сил в інших країнах ЄС, які прагнуть зруйнувати Євросоюз та солідарність його членів і яких, як правило, підтримує РФ. Також створення прецеденту для правової і політичної системи Євросоюзу, коли ставиться під сумнів договірна здатність ЄС.

  5. Безсумнівно, що:

  - Угода про асоціацію буде діяти;
  - пошук найбільш прийнятного розв'язання "голландського казусу" є завданням для уряду Нідерландів;
  - стратегічно найбільш негативні наслідки референдуму відчує Євросоюз, але і цю проблему він переживе, питання лише в ціні;
  - з українською корупцією потрібно боротися;
  - політики, чиновники, журналісти повинні навчитися за внутрішньою боротьбою бачити зовнішні пріоритети.

  Кулеба підсумував: "Все буде добре, якщо, звісно, ми в Україні вивчимо голландський урок. Як й інші уроки".

  Нагадаємо, як заявив голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, незважаючи на консультативний характер референдуму в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію України з ЄС, результати голосування є дуже тривожним сигналом для України.

  Попередній матеріал
  Порошенко побував у японському музеї сучасних наукових досягнень та інновацій "Мірайкан"
  Наступний матеріал
  Субсидія на наступний опалювальний період буде продовжена автоматично – Розенко
  Теги:
  Loading...

  Порошенко назвав референдум у Нідерландах атакою на єдність Європи

  Прем’єр Нідерландів готовий переглянути ратифікацію угоди про Асоціацію між Україною та ЄС після референдуму - Reuters

  З’явилися перші офіційні результати підрахунку голосів на референдумі в Нідерландах

  Екзит-пол: явка виборців на референдумі в Нідерландах перевищує 30%

  Жителям Нідерландів подають викривлену інформацію щодо питання референдуму - Ємець

  5 канал - трансляція наживо