Кучма
Кучма 5 канал

У Мінському процесі намітилися зміни – експерт припустив, чому Кучму повернули до перемовин

Читайте по-русски
Зеленський повернув до тристоронніх перемовин у Мінську Кучму, бо прагне використати його досвід і зрушити процес, який завмер

Кучма вигідний у перемовинах з Росією та невизнаними республіками – завдяки його досвіду не лише кількарічних перемовин у Мінську, а і умілій поведінці під час подій, пов'язаних з островом Тузла у 2003 році. Про це в ефірі "5 каналу" сказав заступник начальника Генштабу (2006-2010) Ігор Романенко.

"Коли Зеленський запрошував Кучму, він мав на увазі досвід, він мав на увазі відповідний авторитет саме в цих перемовинах. А ми пам’ятаємо, що Кучма – це відома історія, коли зупинили по Тузлі. Дуже важкий. Якщо ми згадаємо, Кучма був за кордоном. Він швидко оцінив ситуацію, повернувся і досить жорстко відстоював свою позицію, шукав компроміси", – сказав експерт.

Романенко вважає, що сам Кучма вирішив повернутися до процесу, тому що бачить перспективу у перемовинах на сучасному етапі, які можуть сприяти встановленню миру. Водночас експерт відзначив, що в Росії призначили відповідальним за справи самопроголошених республік колишнього посла в Білорусі Міхаїла Бабіча, який може розпочати новий виток ескалації конфлікту.

"Замість Суркова зайшов Бабіч і, треба пригадати, це той Бабіч, якого нам пропонували на посаду посла Росії в Україні. Це фахівець з усіляких воєнних переворотів, впливів і все таке інше. І це той самий, якого Лукашенко, протягом великого часу, робив усе, щоби прибрати з Білорусі. І відома історія, коли він сварився з Путіним у Китаї, в Пекіні, кидав стільці. І все-таки наполягав і добився, що Бабіча прибрали", – відзначив Романенко.

Нагадаємо, що за призначенням Зеленського, Леонід Кучма знову очолить українську делегацію на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Повне відео інтерв'ю з Ігорем Романенком дивіться тут:

Попередній матеріал
Пресконференція Зеленського у Брюсселі вплине на репутаційний капітал України – експерт-міжнародник
Наступний матеріал
Керівництво МВС зустрілося з родиною вбитого 5-річного Кирила
Loading...