unian.ua

У 2016 році Рада ухвалила вдвічі менше законів, ніж у 2015 році

  На переконання аналітика, "Опозиційний блок" працює у форматі бойкоту, бо із 160 законів він не дав жодного голосу за 58

  Верховна Рада України прийняла у 2016 році вдвічі менше законів, ніж у 2015 році. Про це 19 грудня заявив аналітик ВГО "Комітет виборців України" Денис Рибачок на прес-конференції у Києві, повідомляє "Укрінформ".

  "Усього у 2016 році Верховна Рада прийняла 160 законів, це вдвічі менше, ніж минулого року, бо у 2015 році було прийнято 350 законів. Загалом цей показник – 160 законів – один із найнижчих показників узагалі за останні 10 років. Тобто, ми бачимо, що спроможність Верховної Ради до прийняття законів дещо знизилася порівняно з попереднім роком", – цитує агенція аналітика.

  За його словами, зараз існують проблеми через велику кількість зареєстрованих у парламенті законопроектів. Так, цього року із 1500 законопроектів законами стали лише 160, тобто трохи більше за 10%. При цьому залишаються питання щодо якості прийнятих законів, бо 3/4 з тих, що були проголосовані цьогоріч, тільки вносили зміни до законодавчих актів. Таким чином, лише чверть є повноцінними законами, що регулюють нову сферу, а не вносять зміни до вже існуючих документів.

  Що стосується тематики прийнятих законів, то це промислово-економічна політика – 17 законів, безпека і оборона – 16, а також боротьба з корупцією та злочинністю – 14.

  По фракціях за закони голосували таким чином: половина нардепів фракції "Батьківщина" голосували за соціальний захист військовослужбовців, нижчий показник має лише "Опозиційний блок", який за такі документи віддавав не більше 6% голосів. У середньому за закони щодо соціального захисту військових голосували: 78% депутатів "Самопомочі", 77% – "Народного фронту", 69% депутатів "Блоку Петра Порошенка", а також 67% депутатів "Радикальної партії".

  Що стосується "Опозиційного блоку", то, як переконаний Рибачок, він працює у форматі бойкоту, бо із 160 законів не дав жодного голосу за 58.

  Ще одним цікавим спостереженням є те, що третина законопроектів у Раді мають автором лише одного депутата. "Фактично саме через такі законопроекти, які мають одного автора, блокується робота парламенту, тому що немає жодних обмежень".

  Аналітик впевнений, що необхідно обмежити право законодавчої ініціативи народних депутатів і передбачити, що автором законопроекту може бути лише група депутатів у чисельності не менше, ніж чисельність найменшої фракції. "Для Верховної Ради восьмого скликання це було б 18 осіб", – уточнив Рибачок.

  Дивіться також: Понад 6 тис. законопроектів ще не прийняті – нардеп

  Попередній матеріал
  Гройсман і Туск "звірили годинники" щодо запровадження безвізу для українців
  Наступний матеріал
  Порошенко зустрівся з "кіборгом-легендою" Тарасом Колодієм, звільненим з полону

  Гройсман: Кабмін розробить законопроект про передачу земель в управління об'єднаних громад

  У Конституційному суді розглянуть справу мовного закону Ківалова-Колісниченка

  Мін'юст: Законопроект про спецконфіскацію можуть повернути до ВР ще протягом цієї сесії

  Венеціанська комісія підтримала законопроект про КСУ