закон україни 5.ua

Венеціанська комісія підтримала законопроект про КСУ

  Проект закону, що імплементує зміни до Конституції, є значним кроком уперед у впровадженні європейських стандартів у конституційній юстиції – Венеціанська комісія

  Розроблений експертами Ради з питань судової реформи при Президентові України проект закону України "Про Конституційний суд України", підтримала Венеціанська комісія на засіданні 9 грудня 2016 року. У висновку зазначається, що "проект закону, що імплементує зміни до Конституції, є значним кроком вперед у впровадженні європейських стандартів у конституційній юстиції", передає прес-служба Глави держави.

  "Комісія вітає конкурсний добір суддів, складання суддями присяги безпосередньо перед Конституційним судом, встановлення часових меж для добору та призначення суддів, звільнення суддів безпосередньо Конституційним судом, вилучення норми щодо звільнення судді "за порушення присяги", запровадження інституту конституційної скарги", - йдеться у рішенні Комісії.

  Законопроект внесений на розгляд ВРУ народними депутатами–членами Ради з питань судової реформи при Президентові України з метою імплементації змін до Конституції в частині правосуддя, що набрали чинності 30 вересня 2016 року. Проектом пропонуються норми щодо порядку організації та діяльності КСУ, статусу суддів Конституційного Суду, встановлюються норми щодо підстав і порядку звернення до суду, процедури розгляду ним справ і виконання рішень суду.

  Крім того, проект закону впроваджує інститут конституційної скарги, як додатковий механізм захисту прав і свобод громадян. Подати конституційну скаргу зможе фізична або юридична особа за умови, що остаточне судове рішення у її справі набрало чинності після 1 жовтня 2016 року, і з дня набрання ним законної сили сплинуло не більше 3 місяців, а також було використано всі національні засоби юридичного захисту.

  Конституційний суд діятиме у складі колегій, сенатів або Великої палати. В рамках колегій вирішуватимуться питання щодо відкриття конституційного провадження. Сенати розглядатимуть питання за індивідуальною конституційною скаргою особи.

  Велика палата у повному складі суддів КСУ вирішуватиме питання щодо конституційності законів України, актів ВРУ, Президента України, КМУ, ВР АРК; офіційного тлумачення Конституції; конституційності законів України (їх окремих положень) за конституційними скаргами фізичних і юридичних осіб у разі відмови Сенату від розгляду справи на користь Великої палати; вирішення процесуальних питань, що виникають під час конституційного провадження та інші питання віднесені до компетенції Конституційного суду.

  Також законопроект запроваджує конкурсний порядок відбору кандидатур на посаду судді Конституційного суду, яким передбачено, що Президент, Верховна Рада, з'їзд суддів формуватимуть конкурсні комісії, члени яких мають бути правниками з визнаним рівнем компетенції. Кожна rонкурсна комісія за результатами аналізу інформації щодо кандидатів та проведення співбесід надаватиме рекомендації суб'єкту призначення.

  З текстом законопроекту можна ознайомитися за посиланням:http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60542

  Як повідомляв 5.ua, законопроект щодо КСУ передали на експертизу до Венеціанської комісії у другій половині листопада.

  Попередній матеріал
  Устенко: ПДВ – це один з висококорупційних податків
  Наступний матеріал
  У Криму ФСБ затримала проукраїнського активіста Володимира Балуха
  Теги:
  Loading...
  Порошенко зустрівся з очільником Венеціанської комісії

  Порошенко зустрівся з очільником Венеціанської комісії

  Голова Венеціанської комісії: Ми досі не отримали від України тексту оновленого закону про люстрацію

  Голова Венеціанської комісії: Ми досі не отримали від України тексту оновленого закону про люстрацію

  Венеціанська комісія затвердила Меморандум щодо відповідності змін до Конституції в частині правосуддя

  Венеціанська комісія затвердила Меморандум щодо відповідності змін до Конституції в частині правосуддя

  Помер чинний суддя Конституційного суду України

  Помер чинний суддя Конституційного суду України

  Конституційний суд України у 18 разів перевищив терміни розгляду справи щодо закону "Про очищення влади"

  Конституційний суд України у 18 разів перевищив терміни розгляду справи щодо закону "Про очищення влади"

  5 канал - трансляція наживо