president.gov.ua

Законопроект щодо КСУ передали на експертизу до Венеціанської комісії

  Венеціанська комісія була серйозно залучена до роботи Конституційної комісії під час розробки проекту змін до Конституції щодо правосуддя

  Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) надасть висновок щодо проекту Закону України "Про Конституційний суд України", розроблений Радою з питань судової реформи. Після попереднього ознайомлення з текстом законопроекту експерти комісії провели робочу зустріч з представниками Робочої групи, яка розробляла законопроект "Про Конституційний суд України", та Секретаріатом Ради з питань судової реформи, повідомляє прес-служба глави держави.

  Як зазначається, заступник глави Адміністрації Президента України та координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов подякував експертам Венеціанської комісії за плідну співпрацю та допомогу при розробці ключових для України законів у сфері правосуддя.

  "Професійний, ефективний та політично незалежний Конституційний суд – це та мета, яку ставили собі члени Робочої групи українські вчені-конституціоналісти, розробляючи цей законопроект. І зараз ми очікуємо на висновок Венеціанської комісії щодо нього, з урахуванням українських реалій та того міжнародного досвіду, який мають наші європейські партнери", – наголосив він.

  Почесний президент Венеціанської комісії Ганна Сухоцька зазначила, що Комісія була серйозно залучена до роботи Конституційної комісії під час розробки проекту змін до Конституції щодо правосуддя. "Ми вітаємо можливість обговорити проект закону, який регулює діяльність Конституційного суду", - додала вона.

  Зокрема, законопроект "Про Конституційний суд України" передбачає зміну структури, повноважень та процедури добору суддів Конституційного суду. На рівні профільного закону пропонується впровадити реалізацію додаткового механізму захисту прав і свобод громадян – інституту конституційної скарги, який полягає в тому, що особа може звернутися до КСУ із конституційною скаргою, якщо вважатиме, що застосований в остаточному судовому рішенні в її справі закон не відповідає Конституції України.

  Як повідомляв 5.ua, Конституційний суд України у 18 разів перевищив терміни розгляду справи щодо закону "Про очищення влади".

  Попередній матеріал
  Прес-конференція "Два роки в зоні бойових дій. Результати роботи поліції Донеччини" – відео
  Наступний матеріал
  РФ розгорнула масштабні навчання на кордоні з Україною: російських військових підняли за тривогою

  Помер чинний суддя Конституційного суду України

  Козаченко: Є величезний ризик, що Конституційний Суд скасує закон про люстрацію

  КСУ почав розгляд справи про конституційність позбавлення Януковича президентського звання

  Рада звільнила двох суддів Конституційного Суду

  "Голос України" опублікував зміни до Конституції в частині правосуддя

  5 канал - трансляція наживо