КСУ 5.ua

КСУ почав розгляд справи про конституційність позбавлення Януковича президентського звання

Відповідне рішення парламенту оскаржує Петро Порошенко

Конституційний суд України розпочав розгляд справи щодо конституційності позбавлення Віктора Януковича звання Президента України. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила 4 лютого 2015 року. Документ містив усього лише два речення.

Зазначимо, що відповідне рішення парламенту оскаржує Петро Порошенко. У своєму звернені до Конституційного Суду глава держави зазначив, що звання Президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, і Верховна Рада не уповноважена позбавляти цього звання.

Єдиний можливий випадок, який відповідає Основному Закону, - це імпічмент. Якщо ж депутати хотіли з інших причин позбавити Януковича звання Президента, то спочатку мали б внести відповідні зміни до Конституції.

"На думку суб'єкта права, на Конституційне подання вирішення питання про позбавлення Президента України звання не віднесене до відання Верховної Ради України. Президент України вважає, що закон не відповідає Конституції України, згідно з якою звання Президента України охороняється законом і зберігається за ним довічно, якщо тільки Президент України не був усунутий з посади у порядку імпічменту", - зазначила суддя КСУ Наталя Шаптала.

Як стало відомо, після оголошення звернення суд вирішив проводити розгляд справи у закритому режимі.

Як повідомляв 5.ua, у березні 2014 року проти Януковича відкрито кримінальну справу за захоплення державної влади. А вже 21 жовтня того ж року Президент Петро Порошенко підписав закон, за яким Януковича можна буде судити заочно.

Нагадаємо,  за висновками ГПУ діяльність Януковича була підпорядкована інтересам РФ.

Попередній матеріал
Прем'єр-міністр Канади відповів на листа українського хлопчика, який втратив кінцівки на Донбасі
Наступний матеріал
У мережі з’явилося відео зі зйомок нового "оптимістичного" кліпу Марічки Бурмаки

ГПУ оголосила у розшук сина Януковича

КС назвав дату розгляду конституційності позбавлення Януковича президентського звання

Яценюк на допиті в ГПУ розповів, коли Янукович домовився з Путіним про силовий розгін Майдану

Державна зрада: За висновками ГПУ діяльність Януковича була підпорядкована інтересам РФ