Вибори, ЦВК, протоколи
Вибори, ЦВК, протоколи 5 канал

ЦВК чинить тиск на окружну виборчу комісію 94 округу – з чим це пов'язано

  Читайте по-русски
  Членам ОВК 94 округу надходять телефонні вказівки з вимогою змінити склад дільничних комісій округу в інтересах кандидата від "Самопомочі"

  Куратор ЦВК Олег Конопольський чинить тиск на окружну виборчу комісію 94 округу, щоб вона проголосувала за подання від партії "Самопоміч" щодо заміни членів дільничних комісій на своїх представників. Про це повідомляють на сайті "Столичний регіон".

  Подання від "Самопомочі" є підробленим документом. Така заява пролунала від голови штабу "Самопомочі" нардепа Олега Лаврика під час засідання ОВК. Окружна виборча комісія 94 округу, розглянувши це питання, одноголосно вирішила звернутися до правоохоронців із вимогою перевірити це подання на предмет достовірності.

  Зазначається, що без перевірки правоохоронцями достовірності цього подання ОВК не може змінювати членів дільничних комісій. Однак уже зараз членам ОВК 94 округу надходять телефонні вказівки з вимогою змінити склад дільничних комісій округу в інтересах кандидата від "Самопомочі". Зокрема, заступник голови ЦВК Олег Конопольський особисто телефонує членам ОВК, погрожуючи за невиконання вказівки 157 статтею Кримінального Кодексу.

  До того ж заступник голови окружної виборчої комісії Микола Бунякін каже, що роботу окружної та частини дільничних комісій намагаються зірвати, а членів комісії доводять до нервового зриву, погрожуючи кримінальними справами і переслідуваннями з боку преси.

  У розпорядженні видання опинився запис розмови заступника голови ЦВК Олега Конопольського з одним із членів окружної комісії:

  "Зараз усі члени вашої комісії отримують таку телефонограму. Я її особисто передаю. Рішення таке прийнято в ЦВК. Ухвалено постанову, за якою зобов'язані сьогодні прийняти рішення з приводу подання політичної партії "Самопоміч" по заміні членів дільничних виборчих комісій. Якщо не буде прийнято таке рішення, ЦВК розглядає це як бездіяльність комісії. Буде прийнято рішення про розпуск комісії сьогодні і подання до правоохоронних органів відповідного повідомлення про порушення кримінальної справи за статтею 157 Кримінального Кодексу України", – заявив Олег Конопольський у телефонній розмові.

  Як повідомляв 5.ua, правоохоронці в день виборів відкрили 10 кримінальних проваджень.

  Попередній матеріал
  За кордоном на першій дільниці вже завершилося голосування – де саме
  Наступний матеріал
  День голосування: ЦВК оприлюднила дані стосовно явки виборців – оновлюється
  Loading...

  Голосування триває: брифінг заступника голови Центрвиборчкому – відео

  Онищенку остаточно відмовили в участі у виборах

  "Намагалися тиснути через ДБР": голова ЦВК поетапно описала історію з кандидатом від "Слуги народу" Куницьким

  Дострокові вибори: брифінг голови ЦВК Тетяни Сліпачук – завершено

  Вас не знайшли у списках виборців: у ЦВК розповіли, як діяти

  Депутату-втікачу Онищенку знову дозволили брати участь у виборах