Вибори
Вибори Depositphotos

Понад 800 заяв та 10 відкритих справ: у ЦВК розповіли, чи можуть виявлені порушення вплинути на результати виборів

Читайте по-русски
Наразі вибори відбуваються у штатному режимі, звітують у ЦВК. А у МВС кажуть,що наразі фіксують набагато менше звернень, ніж під час президентських виборів

Правоохоронці у день виборів відкрили 10 кримінальних проваджень. Про це на брифінгу заявив радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко, повідомляє "Укрінформ".

"Якщо говорити про порушення на виборах, то станом на 13-ту годину надійшло 838 заяв та повідомлень у тій чи іншій області. За 10 заявами внесено відомості до ЄРДР", – відзвітував Стойко.

Він уточнив, що найбільше таких заяв зафіксовано у місті Києві, Донецькій, Дніпропетровській та Запорізькій областях. Вони стосуються найбільше незаконної агітації, підкупу, конфліктних ситуацій, тощо.

Він уточнив, що також на 13 годину було складено 6 адмінпротоколів. Стойко повідомив, що надзвичайних порушень наразі немає.

Своєю чергою, радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол зазначив, що наразі найнижча явка – у західних областях. Але серйозних інцидентів там не зафіксовано. 

Як зазначив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко, очікувалося, що таких звернень про ймовірні виборчі порушення буде в рази більше. Він зазначив також, що активність і мотивація людей під час парламентської виборчої кампанії є значно вищою.

У МВС також підсумували, що фіксують набагато менше звернень, ніж під час президентських виборів. "Різні експерти і аналітики прогнозували, що під час парламентської виборчої кампанії може бути у десятки разів більше порушень. Оскільки, активність і мотивація людей значно вища. Мажоритарні кандидати та 22 політичні сили додають різні сюжети, які потребують уваги правоохоронців. Але ми багато зробили, щоб уникнути таких ситуацій", – сказав Варченко.

Прокоментували дані правоохоронців і в ЦВК. Кажуть: порушень, що можуть вплинути на результати виборів, поки немає. Про це заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Олег Конопольський на брифінгу в Києві, інформує журналіст "5 каналу" Анна Брикова. 

"Будь-яких системних порушень, які могли би вплинути на даний час на будь-які результати виборів, поки не зафіксовано ні правоохоронними органами, ні спостерігачами", – сказав він.

За його словами, були деякі порушення, але вони не впливають на хід виборчого процесу. Конопольський запевнив, що наразі вибори відбуваються у штатному режимі.

Додамо, що станом на 15:00, за даними ЦВК, вже більше 20% українців віддали свої голоси на дільницях.

Як повідомляв 5.UA, у неділю, 21 липня в Україні відбуваються позачергові парламентські вибори.

Попередній матеріал
Роботу КПВВ "Майорське" зупинити через знайдений снаряд – Держприкордонслужба
Наступний матеріал
За кордоном на першій дільниці вже завершилося голосування – де саме
Loading...