Центральна виборча комісія
Центральна виборча комісія 5 канал

Цікава статистика та новації: ЦВК визначила місця партій у бюлетені

Читайте по-русски
На одне крісло під куполом Верховної Ради наразі – більш як 10 претендентів

21 партія змагатиметься за місця в парламенті на позачергових виборах 21 липня. У ЦВК вже провели жеребкування і визначили, як вони будуть розташовані у виборчому бюлетені. Утім, кажуть, список може поповнитися, якщо суд зобов'яже Центрвиборчком зареєструвати політичні сили, яким нині відмовлено в реєстрації. Це Комуністична партія та "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі. Тож хто №1, а хто останній у списку – далі.

У довгій черзі терпляче стоять ті, кого ЦВК зареєструвала кандидатами у народні депутати. Розпізнати списочників та мажоритарників – легко. Одним на руки віддають купу посвідчень, іншим – лише одне.

"Знадобилося кілька годин, щоби його отримати. XXI століття, а ми стоїмо в живій черзі. Всі документи виключно по теках, пронумеровані, кожну людину намагаються знайти, а деякі посвідчення загублені, або деякі листочки загублені", – ділиться враженнями кандидат у народні депутати Олена Стефурак.

Більш як 10 претендентів на одне крісло під куполом Верховної Ради. Серед них є й ті, кому за 80, і ті, кому лише виповнився 21 рік.

"Загальна кількість кандидатів у народні депутати, які беруть участь у балотуванні на сьогодні – це 5845 осіб", – звітує голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

З'явився запобіжник для уникнення традиційного клонування тезок політиків із відомими прізвищами. ЦВК уперше змусила зазначати кандидатів усі зміни прізвищ, ретельно перевіряла, чи міг кандидат, особливо тимчасово безробітний, назбирати 40 тис. грн застави та чи вносив її сам. Якщо на попередніх виборах на окремих мажоритарних округах могли балотуватися і по сім двійників, то нині…

"Особи не ризикували негайно змінювати своє прізвище, щоби опинитися на виборчому окрузі з реальним кандидатом. За попередніми даними, найвища кількість двійників на одному окрузі десь становить 3-4 особи", – уточнює Сліпачук.

21 липня українські виборці голосуватимуть за списки 21-ї політичної партії. На якій позиції опиняться в бюлетені – вирішують жеребкуванням.

Але це – не остаточно. Через відмову в реєстрації позиваються дві політичні сили – комуністи та "Рух нових сил". У вівторок суд скасував рішення ЦВК про недопуск партії Саакашвілі на вибори, увечері – напередодні жеребкування – його намагалися, але не змогли передати в ЦВК.

"Ви зачинили двері, ви провели засідання, ви не побачили рішення суду, так? Ви не бачили, що суд відбувся?" – запитує уповноважений представник "Руху нових сил" Володимир Гавриш.

На це відповідає заступник голови ЦВК Євген Радченко: "Ще раз – ваше рішення суду, яке ви вчора, можливо принесли, можливо ні, не знаю, воно не набуло законної сили. У ЦВК є час на апеляцію. Подамо, Верховний Суд вирішить і там побачимо, що робити".

Повторне жеребкування проведуть лише в разі, якщо касацію ЦВК не задовольнять. А тим часом виборча комісія вже замовила виготовлення захисних пакетів та одноразових пломб, оголосила тендер на друк передвиборних плакатів. А ось бюлетені почнуть випускати після того, як остаточно затвердять їх форму та зміст.

Леся Головата, Віктор Прокопенко, "5 канал"

Попередній матеріал
У центрі Києва відбулася хода до Дня кримськотатарського прапора – включення
Наступний матеріал
Непридатні бронежилети: ДБР ініціювало 40 обшуків у справі закупівель для Міноборони
Loading...

Ексглаві Адміністрації Януковича не дозволили брати участь у виборах – коментар ЦВК (оновлено)

"Не технічна помилка": у ЦВК пояснили, чому партії Саакашвілі відмовили в реєстрації на вибори

ЦВК відмовилася реєструвати Парасюка кандидатом у народні депутати – подробиці

ЦВК оскаржила дозвіл Онищенку брати участь у виборах – подробиці

Суд дозволив Онищенку балотуватися в Раду – ЗМІ

ЦВК "замінували" в останній день подачі документів: евакуювали близько 250 осіб