Хода до Дня кримськотатарського прапора
Хода до Дня кримськотатарського прапора 5 канал

У центрі Києва відбулася хода до Дня кримськотатарського прапора – включення

Читайте по-русски
Учасники пронесли Хрещатиком майже 40-метровий прапор кримськотатарського народу

День кримськотатарського прапора відзначає Україна. У середмісті столиці відбувається низка заходів. Зокрема – хода Хрещатиком. Взяв участь у ній і кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Уперше стяг кольору неба із золотим гербом-тамгою підняли на першому Курултаї 1917 року в Бахчисараї. І лише через 74 роки – 26 червня 1991 році – в Сімферополі відбувся другий з'їзд. Саме цей день кримські татари і вирішили проголосити Днем національного прапора.

Учасники ходи у столиці почали збиратися на Хрещатику з боку Бессарабського ринку. Несли з собою майже 40-метровий кримськотатарський прапор.

"Ми щорічно 26 червня відзначаємо День кримськотатарського прапора. Вже 5-й рік він відчувається зовсім іншим. Оскільки Крим окупований. І зараз в Криму для такого вільного святкування, демонстрації кримськотатарського прапора є певні заборони. Окупанти не намагаються до кінця заборони прапор, але вони хочуть, щоб це проводилося за їхніми параметрами, які вони встановлюють. Щоб поруч були російські прапори й таке інше. Але наші активісти це відкидають", – зазначив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Участь у ході, яка фінішувала на Майдані Незалежності, брали не тільки кримські татари, а й просто небайдужі українці.

Нагадаємо, за останніми даними, росіяни безпідставно утримують у СІЗО близько 100 кримських татар.

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю Іванни Климпуш-Цинцадзе – відео
Наступний матеріал
Цікава статистика та новації: ЦВК визначила місця партій у бюлетені