Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

"Це питання не до Байдена": Порошенко озвучив покроковий план членства України в НАТО

Читайте по-русски
Саме від української влади залежить, коли країна увійде до Альянсу, наголосив лідер "ЄС"

Рівно 2 роки тому Верховна Рада закріпила в Конституції незворотність європейського та євроатлантичного курсу України. Про це у своєму відеозверненні нагадав п'ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко. Також оголосив покроковий план євроатлантичної інтеграції для чинної влади України.

"За моєї ініціативи Верховна Рада закріпила в Конституції стратегію на членство в Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі. І це сталося рівно 2 роки тому. Пригадуєте, хтось пропонував тоді "Новий курс". Хтось питав: "Какая разница?". Тому й зафіксували чітко євроатлантичний курс в Основному законі", – наголосив Порошенко.

І додав, що цей крок був правильним, адже владі доводиться бодай формально дотримуватися інтеграційної стратегії. Хоча дії нерідко розходяться із правильними словами. А стосунки із західними партнерами – увійшли в кризу.

Тож необхідно якомога швидше припинити руйнування антикорупційної інфраструктури, реалізувати судову реформу, поглибити секторальну інтеграцію з ЄС, відновити довіру партнерів і наполегливо працювати над отриманням ПДЧ.

За першим пунктом – треба гарантувати незалежність НАБУ і прозорий конкурс з обрання нового очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Далі слід реалізувати Дорожню карту судової та антикорупційної реформ, яка відповідає критеріям Євросоюзу і НАТО.

"Влада сама попросила "Велику Сімку" надати цей план, але, отримавши його, діє з точністю до навпаки. І робить це за вказівкою портновської агентури в Офісі президента. "Європейська Солідарність" натомість подала законопроєкт, за яким конкурс на посаду суддів Конституційного Суду має відбуватися так само, як ми його провели при формуванні Вищого антикорупційного суду – із залученням комісії незалежних міжнародних експертів", – наголосив лідер "ЄС".

Також слід поглибити секторальну інтеграцію в енергетичній, цифровій, митній, шенгенській сферах.

Порошенко вказав: "Зміна влади у Вашингтоні відкриває для України можливості активізувати власні зусилля із наближення України до НАТО. Байден на цьому шляху точно не буде переставляти ноги Зеленському. Із Планом дій щодо членства в НАТО ніхто за нами бігати не стане".

Саме ПДЧ є запуском механізму приєднання України до Альянсу.

"Ми свого часу планували отримання ПДЧ на 2023 рік. Чи вдасться вписати в цей графік, куди більшою мірою залежить від Зеленського, від спроможності української дипломатії переконати усіх західних партнерів в необхідності не озиратися на Росію", – вважає він.

П'ятий президент переконаний – необхідно зміцнити довіру з партнерами по НАТО, такі як, наприклад, розслідування зливу росіянам інформації про спецоперацію із затримання вагнерівців.

Порошенко порадив чинній владі взяти за приклад досвід своєї команди, яка здобула безвіз.

"Результатом наполегливої реформаторської праці стала достойна винагорода – безвіз. Наша команда не лише підписала Угоду про асоціацію. Ми ще й виграли дипломатичну війну з Росією, яка намагалася зірвати її ратифікацію. Угода почала працювати і допомогла подолати Україні економічну кризу. Як визнали наші партнери, за 5 років ми зробили більше для євроінтеграції, ніж до нас було зроблено за чверть століття", – нагадав він.

Попередній матеріал
Зміна влади у США відкриває для України можливості пожвавити зусилля для членства в НАТО – Порошенко
Наступний матеріал
Доба на фронті: двоє військових загинули, четверо поранені
Loading...