Віталій Портников
Віталій Портников 5 канал

"Це політична грамотність на рівні п'ятикласника": Портников "розніс" "слуг народу" за китайський вектор

Читайте по-русски
Експерт наголосив, що заяви влади про "рівновіддаленість" із партнерами нагадують часи Леоніда Кучми

Посилення співпраці України з Китаєм, яке влада називає "рівновіддаленістю" і "рівнозацікавленістю" в усіх партнерах, може мати певні наслідки для стратегічної співпраці України і Заходу, переконаний політичний експерт Віталій Портников. Так в ефірі ток-шоу "Політклуб із Віталієм Портниковим" на "5 каналі" він прокоментував заяву віцепрем'єра Любченка про спільні угоди з Пекіном.

Зокрема, Олексій Любченко, перший віцепрем'єр-міністр України, заявив, що Україна підписала угоду з Китаєм відносно інфраструктурних проєктів.

"Ми повинні бути рівновіддалені, рівнозацікавлені в усіх партнерах, але не йдучи на поступки своїм національним інтересам", – заявив він. І додав що під час зустрічі він і посол КНР "звірили стратегії": "Ми відчули, що в нас є єдині стратегічні цілі – по захисту національного виробника, по виробництву".

Портников наголосив, що заяви про "рівновіддаленість" нагадують часи Кучми, політика якого ознаменувалася підписанням угоди про євразійський економічний простір за участі Росії, Білорусі й Казахстану.

"Я почув слово "рівновіддаленість" – і згадав про багатовекторність за часів Леоніда Кучми. Леонід Кучма хоч мав можливість маневрувати, тому що в нього не було військових сил Росії на його території. І, до речі, закінчилося це підписанням угоди про спільний євразійський економічний простір із Росією, Білоруссю, Казахстаном. Якщо б Кучма не позбувся влади, ми б давно вже були там, де зараз білоруси", – переконаний експерт.

Віталій Портников наголосив, що Китай є об'єктом зацікавленості президента США Байдена.

"Президент Байден зустрічався у Женеві з президентом Путіним. Головне, що його цікавило, як це не дивно, – це навіть не Україна, не хакерські атаки. Китай! Він казав: "Я йому сказав: у нього такий величезний кордон з Китаєм. Невже це не викликає у нього занепокоєння?". Я думаю, що не викликає. Але ми бачимо, що це викликає занепокоєння у президента Байдена. І він думає, що всі країни, які тверезо мислять, мають до Америки приєднуватися. Якщо він чекає, що Росія до нього приєднається, то що він має думати про Україну? Ось приїздить президент Зеленський до Вашингтона. Умовно. Я впевнений, що якщо це продовжиться, він нікуди не поїде, залишиться вдома. Але уявимо собі, що він приїздить. Перше, що в нього запитають: "Так що там із Китаєм? Ви приєднуйтесь до цього нашого плану конкуренції з Китаєм?" – це те, що Байден запитував у НАТО, запитував на саміті з Євросоюзом. Це те, що він запитає в Зеленського перше! Якщо Зеленський скаже, що хоче бути рівновіддаленим, він залишить Білий Дім через 10 хвилин. Я не розумію, чому радники президента просто не можуть йому це пояснити. Це політична грамотність на рівні п'ятикласника!" – наголосив експерт.

Своєю чергою Юлія Осмоловська, виконавча директорка Інституту безпеки Східної Європи, в ефірі ток-шоу застерегла: стратегія Китаю полягає в тому, щоб залучати країни-партнери до збиткових проєктів, прив'язувати їх економічно і таким чином здійснювати експансію.

Дивіться випуск повністю:

Попередній матеріал
Іспит з української мови для чиновників під загрозою зриву: чому уряд хоче скоротити склад комісії
Наступний матеріал
"Україна ніколи не буде такою, як Китай": Ар'єв пояснив, чому владі не потрібно брати модель правління КНР
Loading...