Віталій Портников
Віталій Портников 5 канал

"Москва робила все можливе, щоб тут нічого не було" – Портников

Читайте по-русски
Телеведучий вважає, що порівняно з іншими країнами, українські журналісти не мали свободи

Українська журналістика, особливо міжнародна, протягом тривалого часу майже не розвивалася, на відміну від російської. Адже Кремль багато робив для того, щоби преса не могла висвітлювати значущі теми. Про це в етері ток-шоу "Кондратюк у понеділок" на "5 каналі" розповів Віталій Портніков.

"Москвою робилося все можливе, щоб тут нічого не було. Це стає зрозумілим, коли ми там порівнюємо не московську та київську журналістику, а те, що відбувалося в тодішній Югославії ", – зазначив журналіст Віталій Портніков.

Він пояснив, що багато цікавився темою Югославії, у цієї балканської країни були свої кореспонденти в різних містах світу, в той час як Україні про це й не доводилося мріяти. 

"Тобто, у Нової Македонії, у Словенської газети "Дєло", у хорватської газети "Вієсник", у телебачення кожної республіки. Уявіть, ви жили в Скоп’є і читали новини з Москви македонською мовою від власного кореспондента. А тепер скажіть мені, де були кореспонденти українських газет та про що їм дозволялося писати? Про жнива?", –  наголосив Віталій Портніков.

Як повідомляв 5.UA, у поліції розповіли, скільки справ щодо перешкоджання журналістській діяльності передали до суду цьогоріч.

Примітка: Югославія – федеративна держава, яка існувала у XX столітті на Балканському півострові, що у Південній Європі. До 1992 року вона була соціалістичною країною з комуністичною ідеологією (інформація з відкритих джерел).

 

Попередній матеріал
Невідомий через вікно будинку розстріляв подружжя на Житомирщині
Наступний матеріал
У Чернівцях розпочнуть роботу два центри масової вакцинації
Loading...

"Лише 1% курців в Україні успішно кидає палити" – активістка антитютюнового руху

"Відсоток українців, які читають книги, досить непоганий" – Андрухович

Про джерела натхнення та силу слова й актуальність боротьби з курінням в Україні – Андрухович та Олефір у "Кондратюк у понеділок"

"Коли відкриваєш YouTube, Spotify, iTunes, там немає українських артистів" – Цибульська

"Україні не вистачає документального кіно" – артдиректор фестивалю "Молодість"

Оля Цибульська і артдиректор фестивалю "Молодість" Андрій Халпахчі – "Кондратюк у понеділок"