Лідер кримськотатарського народу Мастафа Джемілєв
Лідер кримськотатарського народу Мастафа Джемілєв 5 канал

"Це не відповідь Зеленського": Джемілєв про реакцію Зе-команди на запитання про Крим і Донбас

Читайте по-русски
Джемілєв сказав, що звертався саме до Зеленського, а не до його команди

В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв прокоментував відповіді від штабу Зеленського на його запитання щодо Криму та Донбасу.

"По-перше, я звертався не до штабу, а до людини, яка збирається бути президентом. І це не тільки моє звернення, це скомпоноване звернення моїх співвітчизників, які нині на окупованих територіях. Там було п'ять запитань, які стосувалися не тільки Криму, а й про те, що от ви говорите, що хочете встановити мирні добросусідські відносини з РФ. Але оскільки не ми нападали на Росію, не ми окупували частину території Росії, не ми нав'язували Росії, як їй жити і в якому напрямку йти, то на які поступки ви збираєтеся йти, аби задобрити Путіна? Чи не передбачає це визнання анексії Криму та окупації частини Донецької та Луганської області. На це я отримав… Власне кажучи, це не відповідь Зеленського, тому що команда – це така справа, завтра він може сказати: "Я не в курсі, і команди у мене немає, я її вигнав". Тому я хотів би почути від самого Зеленського", – сказав Джемілєв.

Мустафа Джемілєв також запитував Зеленського щодо "зміни статусу Автономної Республіки Крим на Кримську автономію", але конкретної відповіді про це не дістав. "Якщо на попередні запитання –чи буде він зустрічатися з Путіним та щодо окупованих територій – Зеленський дав відповіді, то тут розпливчато, чіткої відповіді я так і не отримав", – прокоментував Джемілєв. 

Нагадаємо, сьогодні раніше з'явилася відповідь штабу Зеленського на п'ять запитань щодо Криму, які Зеленському поставив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. У штабі Зеленського пообіцяли кримським татарам "окрему перспективу" після звільнення Криму.

"Ми переконані, що кримськотатарський народ має отримати конкретний план підтримки та гарантії з боку держави та її західних партнерів. Ми впевнені, що кримські татари матимуть чітку перспективу вільного життя разом з незалежною Україною... Крим був, залишається та буде частиною України, яка має повернутися до її складу з компенсацією з боку Росії за завдані окупацією збитки, з урахуванням відшкодування потерпілим та родинам загиблих від російських репресій", – відповіли в команді Зеленського. Там додали, що проведений Росією в березні 2014 року "так званий "референдум" не може вважатися актом, який свідчить про вільне волевиявлення мешканців АРК".

Попередній матеріал
#Trashtag Challenge: Київ та область масштабно долучилися до всесвітньої акції
Наступний матеріал
"Аж будинок здригнувся": окупанти з гранатометів вгатили по мешканцях Золотого-4
Loading...