Пляж
Пляж krymr.com

"Це міжнародний злочин": у Меджлісі зробили гостру заяву про голосування у Криму щодо "обнулення" Путіна

  Читайте по-русски
  Меджліс кримськотатарського народу закликав ООН, ЄС, Раду Європи, ОБСЄ, парламенти й уряди держав до посилення міжнародного політичного, дипломатичного, економічного тиску на РФ

  Меджліс кримськотатарського народу зробив заяву у зв'язку зі злочином, який здійснює Росія на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя – проведенням "загальноросійського голосування щодо поправок до Конституції РФ". Текст заяви опублікований на сторінці Рефата Чубарова в Facebook.

  У заяві йдеться: "Російська Федерація проводить з 25 червня до 1 липня 2020 року на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя "загальноросійське голосування щодо поправок до Конституції Російської Федерації". Зазначена дія є ще одним злочином, що вчинюється Російською Федерацією в порушення основних принципів та загальновизнаних норм міжнародного права".

  Крім того, у Меджлісі вважають, що незаконне голосування є порушенням "своїх міжнародних зобов'язань щодо поваги територіальної цілісності та суверенітету інших держав, що містяться в Статуті Організації Об'єднаних Націй, Заключному акті Наради з безпеки і співробітництва в Європі (Гельсінському заключному акті), меморандумі про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум) і в низці інших двосторонніх і багатосторонніх міжнародних договорів".

  Автори заяви пишуть, що "загальноросійське голосування" на тимчасово окупованій території АРК та міста Севастополя, підпадає під кваліфікацію міжнародного злочину, відповідальність за вчинення якого повністю покладається на Російську Федерацію.

  За даними Меджлісу, російські окупанти примушують жителів Криму до участі в "загальноросійському голосуванні".

  "Особливого тиску і морального терору з боку російської окупаційної влади зазнають керівники і співробітники установ освіти, охорони здоров'я, працівники комунальних підприємств, представники малого та середнього бізнесу", – йдеться в заяві.

  Меджліс кримськотатарського народу закликав ООН, Європейський Союз, Раду Європи, ОБСЄ, парламенти і уряди держав до посилення міжнародного політичного, дипломатичного, економічного тиску з метою відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах міжнародно-визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

  Меджліс кримськотатарського народу закликає владу України терміново вжити заходів, спрямованих на подальшу консолідацію міжнародного співтовариства у відсічі російської агресії та у відновленні територіальної цілісності Української держави.

  Меджліс кримськотатарського народу також висловив підтримку всім жителям Криму, "які в умовах російської окупації зберігають власну гідність та відданість рідній землі, демонструють стійкість і неприйняття російської окупації".

  Як відомо, 25 червня в Росії та анексованому Криму почалося голосування щодо поправок до Конституції РФ. Воно триватиме до 1 липня. Одна з поправок стосується "обнулення" президентських термінів і дозволить російському президенту Володимиру Путіну брати участь у виборах ще два рази й залишитися при владі до 2036 року.

  Читайте також: Поправки до Конституції РФ: хто голосує проти "вічного президентства" Путіна та чому обурений флот – ЗМІ

  Попередній матеріал
  Харизматичний кіт Анатолій шукає собі сім'ю
  Наступний матеріал
  Україна посилює бойову готовність на кримському напрямку
  Loading...

  Кулеба щодо анексії Криму: "Стратегія "Заплатите гроші і все буде нормально" Україні не підходить"

  І тут не минулося без скандалу: чому правила вступу абітурієнтів з ОРДЛО і Криму обурили інших вступників

  Провокація та продовження мілітаризації: МЗС відреагувало на проведення окупантами параду у Криму

  Без ЗНО та за квотою: абітурієнти з окупованого Донбасу та Криму вступатимуть за однаковими правилами

  Євросоюз ще на рік продовжив "кримські" санкції проти Росії

  Лист України генсеку ООН: Примус жителів Криму до громадянства РФ – цинічний елемент тиску на українців