Крим
Крим http://piki-trip.ru

Лист України генсеку ООН: Примус жителів Криму до громадянства РФ – цинічний елемент тиску на українців

  Читайте по-русски
  Постпред наголосив, що Кремль продовжує свою штучну кампанію насильницькій паспортизації кримчан

  Україна проінформувала генсека ООН про ігнорування Росією міжнародного права, продовження насильницької паспортизації та інших репресій проти жителів тимчасово окупованого Криму. Про це йдеться в офіційному листі постійного представника України при ООН Сергія Кислиці, пише "Укрінформ".

  "Російська окупаційна адміністрація в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна, продовжує свою штучну кампанію насильницької паспортизації, є елементом репресивної політики держави-агресора щодо громадян України, які змушені жити в умовах окупації", – наголошується в документі.

  При цьому наголошується, що примус жителів півострова отримувати російське громадянство є "навмисним і цинічним елементом систематичного тиску на громадян України". Якщо ж мешканці Криму відмовляються отримувати російські паспорти, їх штучно обмежують у правах на працевлаштування, медичну допомогу, соціальні та пенсійні виплати, а також у праві володіти власним майном.

  "Відсутність російського паспорта часто стає підставою для примусової депортації й заборони на в'їзд до Автономної Республіки Крим та міста Севастополь", – йдеться у зверненні постпреда до генсека ООН.

  Як зазначає Кислиця в листі, Україна зберігає рішучість захищати права й інтереси своїх громадян, які проживають у тимчасово окупованому Криму. Водночас українська сторона звернулася до генсека ООН із проханням відреагувати відповідно на порушення РФ міжнародного права.

  "Ми сподіваємося, що послідовну увагу до цих протиправних дій Російської Федерації і їх негативних наслідків для реалізації прав жителів тимчасово окупованого півострова буде представлено разом із відповідними рекомендаціями у ваших спеціалізованих тематичних доповідях по Криму відповідно до резолюцій Генеральної Асамблеї ООН", – наголошується в листі українського посла генеральному секретарю ООН.

  Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Євросоюз вирішив продовжити ще на рік "кримський пакет" санкцій проти Росії.

  Попередній матеріал
  Столітнього самця черепахи, який 30 років запліднював самиць і врятував свій вид, нарешті відпустили на волю
  Наступний матеріал
  Ляшко: Кожен шостий суб'єкт господарювання в Україні порушує норми карантину
  Loading...

  Іспанська ТРК позначила окупований Крим частиною Росії, утім швидко відреагувала на звернення МЗС України

  Держзрада Януковича: як свідчили Порошенко і Яценюк у суді – сюжет

  Петро Порошенко: адвокати Януковича намагаються звільнити Росію від відповідальності за анексію Криму

  "Крим треба брати": яким командувачем був Воронченко та що робив під час окупації Криму

  У Севастополі окупанти затримали 20-річного хлопця за "розпалювання ненависті"

  Держсекретар США розкритикував Росію за призов до армії мешканців анексованого Криму