Петро Порошенко дає свідчення у справі Януковича
Петро Порошенко дає свідчення у справі Януковича "5 канал" / Петро Троць

Петро Порошенко: адвокати Януковича намагаються звільнити Росію від відповідальності за анексію Криму

Читайте по-русски
Політик закликав суд говорити про російські агресію й анексію, а не вживати термін "втрата території"

П’ятий Президент України, лідер партії "Європейська солідарність", під час виступу в апеляційному суді у справі про державну зраду Януковича обурився намаганням сторони захисту – перекласти на догоду Росії відповідальність за незаконну анексію Криму та війну на Донбасі – на Україну і виправдати російську агресію проти нашої держави.

"Спроба не визнавати російську агресію, яка звучить у залі Київського апеляційного суду, є антидержавною і антиконституційною. Протягом усіх 5-ти років на всіх міжнародних майданчиках був визнаний факт російської агресії у Криму, яка почалася 20 лютого 2014 року. Захоплення Криму де-факто було закінчено 27-28 лютого. Я особисто свідчу про те, що Крим був захоплений російськими військами під час мого візиту", – наголосив Порошенко.

"Наголошую, що за втрату території України, яку весь світ і міжнародне право кваліфікують як російську агресію, незаконну анексію Криму, яка підпадає під усі визначення міжнародного права, і я би просив Високий Суд використовувати саме цю термінологію, а не "втрата території". Відповідає за це колишній президент Янукович, який легітимізував анексію", – зазначив Порошенко.

Лідер "ЄС" повідомив, що коли прибув до Криму, то особисто бачив російські війська, мав інформацію про їхню присутність на аеродромі в Сімферополі, про десантні кораблі з Новоросійська.

"Якщо ви проаналізуєте інформацію, яка стала публічною, – про перехоплення розмов керівництва РФ, – вони давали чіткі вказівки про атаки на мене та недопуск до Сімферополя. І всебічно мені перешкоджали. Та мене це не зупинило, і я провів усі необхідні зустрічі у Криму. До речі, я був єдиним, хто приїхав з цією місією. Коли я повернувся до України, вніс пропозиції негайно організувати консультативну групу, у якій представники Верховної Ради Криму взяти участь не змогли, бо Крим уже був під окупацією", – нагадав Петро Порошенко.

Політик також просить суд звернути увагу, що в той час уже було скоєне вбивство активіста – кримського татарина, під час масових акцій, що були організовані окупаційною владою. Крим уже перетворився на окуповану і анексовану територію.

"Рішення президента Януковича звернутися до президента РФ Путіна всупереч Конституції із запрошенням іноземних військ на територію України і здійснення агресії зробило його злочинцем. Злочин Януковича був підтверджений російським представником 1 березня 2014 року на Раді безпеки ООН. Тоді представник російської влади продемонстрував лист, яким Янукович запрошував окупаційні війська на територію України, котрі і здійснили спроби легітимізувати російську агресію в Криму", – нагадав Петро Порошенко.

Попередній матеріал
Обрання запобіжного заходу Стерненку: Сюмар в суді заявила, що це політичне замовлення
Наступний матеріал
Поранення ока і контузія: у лікарні Дніпра розповіли про стан 19-річного військовослужбовця
Loading...