Євросоюз
Євросоюз Facebook / Петро Порошенко

"Мрію, щоб Україна також стала учасницею": Порошенко привітав ЄС із річницею Шенгену

  Читайте по-русски
  Шенгенську угоду підписали 14 червня 1985 сім європейських держав держав

  Шенгенська угода стала однією з підвалин європейського інтеграційного проекту. Україна має розвивати успіх безвізу, здобутого за часів п'ятого президента Петра Порошенка, і продовжувати наполегливу євроінтеграційну роботу. Про це лідер партії "Європейська солідарність" написав на своїй сторінці у Facebook з нагоди 35-річчя Шенгенської угоди.

  "Вітаю громадян держав-членів Євросоюзу з 35-ю річницею Шенгенської угоди! Шенген відкрив для європейців свободу руху континентом без перевірок на кордонах і став одним з стовпів європейського інтеграційного проекту", – зазначив Порошенко.

  І додав: "Мрію, щоб одного дня Україна також стала частиною Шенгенського простору. Для розвитку нашого спільного успіху щодо безвізу в 2017 році на саміті Україна-ЄС я запропонував лідерам ЄС розпочати діалог щодо асоціації України з Шенгенською зоною – амбітний та складний проект. Наша команда була готова до його успішної реалізації. Шкода, що команда Зеленського не діє на стратегічну перспективу. Не соромтеся, беріть і продовжуйте нашу естафету в інтересах України!"

  Довідка. Шенгенська угода – договір "Про скасування паспортного митного контролю між країнами Європейського Союзу" – первинно була підписана 14 червня 1985 сімома європейськими державами (Бельгією, Нідерландами, Люксембургом, Францією, Німеччиною, Португалією та Іспанією). Документ підписали у містечку Шенгені, в Люксембурзі, що знаходиться поблизу стику кордонів Люксембургy, Німеччини й Франції.

  Як повідомляв 5.UA, у ЄС розповіли про критерії, за якими відкриватимуть кордони для третіх країн.

  Попередній матеріал
  14 червня – шості роковини катастрофи військового літака Іл-76
  Наступний матеріал
  Рекордний хабар: Бутусов назвав ім'я працівниці ОГПУ, яка ймовірно причетна до справи
  Loading...