Трамп та путін
Трамп та путін 5 канал

Трамп змінює вектор політики: чому США заблокували платежі за російську нафту

Читайте по-русски
Ціни на російську нафту йдуть до критично низького рівня, і економічне падіння ерефії вже почалося

Оглушливо стрімко: від взаємної похвали до економічного зашморгу на шиї. Так можна схарактеризувати стосунки між Трампом та путіним. Напередодні США заблокували платежі за російську нафту через підсанкційні банки. Трамп не став пролонгувати послаблення, які раніше запровадив Джо Байден. Такі різкі дії Сполучених Штатів сталися відразу після заяв путіна та візиту спецпредставника Стіва Віткоффа до рф. Як розцінювати дії Трампа, чи затягне економічну петлю на спроможностях росії вести війну проти України – подробиці в сюжеті журналістки "5 каналу" Олени Рибінської.

Говорили балакали, сіли і наклали... міжнародну блокаду. Поки що – майже на всі великі російські банки, а також Центробанк і Московську біржу. Президент Дональд Трамп руками свого міністерства фінансів не дозволив надалі обробляти платежі за російські енергоресурси. І з 13 березня європейські компанії більше не можуть купувати російську нафту. Таким чином Трамп посилив санкції проти російського нафтового, газового та банківського секторів.

"Мінфінансів Скотт Бессет казав про готовність посилення санкцій проти росії в разі потреби врегулювання війни в Україні. Бессент сказав, що Трамп попереджав, що за потреби чинитиме тиск і на Київ і на Москву. і питання – наскільки путін побоюється цього санкційного тиску, і наскільки Трамп готовий до такого санкційного тиску не на словах, а на ділі", – зазначив журналіст, публіцист, телеведучий Віталій Портников.

Що спричинило такі різкі дії Трампа – достеменно сказати не можна. Одначе, як і щодо всієї діяльності Трампа, треба зважати саме на дії очільника Білого дому, а не слова.

"Трамп непередбачуваний – зняли мораторій на банківські перекази, по 12 місяців його продовжували. Проти 12 банків. Таке виключення робило всю цю санкційну політику кульгавою. Чи це було результатом інформації, яку отримали від переговорників – сказати складно. Риторика Трампа компліментарною щодо кремлівського диктатора лишається. І передбачити Трампа тяжко, треба спиратися на європейських союзників не лише в протистоянні агресії, а й у спілкуванні з американськими партнерами", – зазначив керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук.

Як каже Fox News, такі дії Трампа – це частина переговорної тактики, щоб змусити росію припинити війну в Україні. І це, ймовірно, одна з козирних карт в рукаві 47-го президента США. Яку Трамп використовує і як батіг, і як пряник щодо опонентів, чи то пак партнерів.

"Трамп не говорить мовою ультиматумів і тиску з путіним, бо він розглядає путіна як партнера, навіть не те що як рівного, а знизу вгору на нього дивиться. путін – це рольова модель для Трампа, і таке, що він має в рф. І може навіть бізнес мати з ним. І Трамп хотів би. Зараз видається фантастичним і важкодосяжним, але тим не менше по кроках можемо читати його плани і наміри", – пояснив виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії Володимир Горбач.

Крутити, як циган сонцем. путін і далі намагатиметься здобути для себе вигоду. Головно – економічну. Бо справи в його країні йдуть дедалі гірше, тож тиснути на Трампа буде активніше. А ще й з огляду на те, що американському президенту конче треба записати вирішення російсько-української війни у свій доробок перших ста днів на посаді президента США.

"Наближається 100 днів – у Трампа сакральна дата і Трамп хотів би сказати, що війну закінчив. І путін знає це і тисне. Головний козир путіна – бажання трампа, аби активна фаза бойових дій припинилася. путін намагатиметься вибити преференції, казати, що хоч завтра, але є нюанси. І якийсь час буде продовжувати. І судячи з того, що зробили СЩА вчора – непродовження ліцензії банкам і відновлення постачання планерних бомб Україні, то Білий дім розуміє, що росія затягує, а у США немає час на затягування. У Трампа час швидший, ніж у нас. Трамп поставив мету і багато говорив, і треба реалізувати. І думає путін, що переламає і схилить. Трамп потрошки починає розуміти, і чи донесуть Трампу, що путін вміє затягувати час і що важливо не дати путіну це зробити", – каже політолог Ігор Рейтерович.

Ціни на російську нафту йдуть до критично низького рівня, і економічне падіння ерефії почалося вже. Фахівці додають: саме тому питання зняття санкцій чекають у росії наче манни небесної.

Та Трамп був би не собою, якби не "але". Попри санкції, США обговорюють із росією можливість майбутньої співпраці з "Газпромом". Каже так видання Bloomberg. І додає – між Вашингтоном і москвою вже відбулися попередні контакти з цього питання. 

Олена Рибінська, "5 канал"

Нагадаємо, Європейський Союз планує затримувати танкери, що перевозять російську нафту Балтійським морем. Факт проведення відповідних закулісних перемовин підтвердили двоє неназваних дипломатів і двоє урядовців ЄС.

Дивіться відео:

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

Попередній матеріал
ЄС продовжив санкції проти росії – фон дер Ляєн
Наступний матеріал
Частину України накриє сніг: синоптики дали невтішний прогноз погоди на вихідні
Loading...
Китайські НПЗ нарощують закупівлі російської нафти – Bloomberg

Китайські НПЗ нарощують закупівлі російської нафти – Bloomberg

"Дружба" зупинилася: Сіярто звинуватив Україну в ударі по нафтопроводу

"Дружба" зупинилася: Сіярто звинуватив Україну в ударі по нафтопроводу

У Північному морі біля берегів Англії зіткнулися нафтовий танкер і вантажне судно

У Північному морі біля берегів Англії зіткнулися нафтовий танкер і вантажне судно

ЄС витрачає на російську нафту та газ більше, ніж на підтримку України – The Guardian

ЄС витрачає на російську нафту та газ більше, ніж на підтримку України – The Guardian

Дрони СБУ здійснили атаку на нафтоперекачувальну станцію в рф – які наслідки

Дрони СБУ здійснили атаку на нафтоперекачувальну станцію в рф – які наслідки

"Дає рф $6 млрд на рік": Україна продовжує транзит російської нафти до Угорщини – Energy Frontline

"Дає рф $6 млрд на рік": Україна продовжує транзит російської нафти до Угорщини – Energy Frontline