Журналісти українського державного телеканалу "Дом", який створювався для боротьби з російською пропагандою на окупованих територіях (ОРДЛО та Крим), отримували вказівки щодо того, як "правильно" висвітлювати діяльність президента Володимира Зеленського та його оточення.
Про це передає видання "Українська правда", посилаючись на колишніх працівників каналу.
Зазначається, що відповідальна за новини Ксенія Герасименко передавала вказівки від Банкової щодо того, якими мають бути матеріали, а також лаяла співробітників, якщо ті "перемогу подавали не як перемогу", потім зачищаючи повідомлення у месенджерах.
За даними УП, такого ж штибу вказівки працівники отримували і від креативного редактора Максима Кречетова. І він не приховує, що часто бував у Офісі президента, проте переконує, що отримував там лише "державну позицію з тих чи інших питань", а також ніколи "не підкорявся і тим більше не був джерелом цензури".
Заперечує існування цензури і Тетяна Попова, телеведуча програм "На самом деле мир" і "Код безопасности".
У свою чергу, як передає видання, колишні співробітники "Дому" на умовах анонімності розповіли, що вказівки бути як письмовими, так і усними. До перших можна віднести так званий "словник" термінів. Наприклад, фронт можна називати винятково "лінією розмежування", а контрольованих Росією бойовиків тільки "незаконними збройними формуваннями". Використовувати слова "війна", "конфлікт" або "ворог" – заборонено.
Інша частина роз'яснень була усною або ж "і так зрозумілою з позиції Ксенії" (Герасименко), пише УП.
Зокрема, необхідно було максимально часто згадувати в матеріалах Зеленського, Офіс президента, програми "Великого будівництва" та кредитів "5-7-9", а у позитивному ключі розповідати про тогочасного міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова.
"Кожен раз це був твір на тему "як гарно похвалити президентські програми", і кожен раз було складно вгадати, як саме це треба зробити", – цитує видання розповідь колишньої працівниці.
Інший журналіст розповів: "Хтось відкриває трубу – "Дом" їде, хтось відкриває зупинку, як в Росії – "Дом" їде. Зробили метр догори по "Великому будівництву", ми вже дістаємо ці відео з архівів, розказуємо, як по всій країні все розвивається. Фактично, це канал – пресслужба Офісу президента. І в жодному випадку ми не згадували Петра Порошенка. Це була якась ідея-фікс, що він дуже погана людина".
На думку головреда видання "Детектор-медіа" Отара Довженка, замість ЗМІ, яке мало б займатися контрпропагандою, боротися з російськими наративами – "Дом" став звичайним російськомовним державним телеканалом.
Як відомо, телеканал "Дом" – це російськомовний державний інформаційно-розважальний телеканал, створений для жителів тимчасово окупованих територій України – ОРДЛО та Криму. Він почав мовлення 1 березня 2020 року. Головною метою каналу є інформаційне сприяння реінтеграції ТОТ, що включає в себе формування позитивного ставлення до реінтеграції в громадян України та інформаційне сприяння участі в цьому процесі країн-партнерів.
Нагадаємо, раніше держканал "Дом" отримав попередження від Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Усе через мапу Росії з окупованим Кримом у складі.