Телеканал ATR
Телеканал ATR YouTube / Телеканал ATR

Телеканал ATR звернувся до Європарламенту через відсутність держфінансування – позиція всіх сторін

Читайте по-русски
Журналіст телеканалу ATR Айдер Муждабаєв переконаний, що "проблему можна вирішити за один день"

Кримськотатарський телеканал ATR звернувся за фінансовою допомогою до Європейського парламенту та Єврокомісії. Про це мовиться на сайті ATR.

"Європейський парламент у Резолюції "Щодо ситуації з дотриманням прав людини в Криму, зокрема прав кримських татар", схваленій 4 лютого 2016 року, засудив незаконне закриття засобів масової інформації, зокрема телеканалу ATR, що має значне поширення в межах кримськотатарської громади, та закликав Європейську комісію розширити необхідну фінансову допомогу, необхідну для забезпечення функціонування цього та інших засобів масової інформації у вигнанні в Україні", – нагадується у повідомленні від 24 лютого.

У зверненні наголошується, що сьогодні телеканал як ніколи потребує фінансової допомоги з боку інституцій Європейського Союзу, оскільки перебуває на межі закриття та "втрачає надії на отримання найближчим часом допомоги з боку власної держави".

Ситуацію навколо ATR прокоментував і журналіст, заступник гендиректора цього телеканалу Айдер Муждабаєв. За його словами, гроші, закладенні в держбюджеті на фінансування телеканалу, досі не виплатили.

Ведуча "Рандеву" Яніна Соколова вирішила отримати коментарі у Міністерстві культури і Державному казначействі України щодо цієї ситуації.

Так, заступник міністра культури, молоді та спорту України Олексій Сівірін розповів, що Мінкульт тільки з цього року став розпорядником, який надає кошти ATR, до цим займалося Мінсоцполітики.

Він сказав: "Проблема в тому, що з цього року Казначейство провело аналіз попередніх років і в цьому році вони виявили, що отримувач коштів держбюджету телеканал ATR отримує статус одержувача, а отримувач державних коштів має робити всі закупівлі через тендер".

На запитання, як тоді ATR отримував кошти попередні чотири роки, адже законодавство не змінилося, Сівірін сказав: "Із того, що ми знаємо, це була помилка, хтось не догледів у Казначействі. Наскільки ми знаємо, вони 4 роки недогледювали по цих контрактах".

Прокоментували ситуацію і в Казначействі України. Голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз заявила: "У ЗМІ з'явилася інформація, що Казначейство заблокувало фінансування телеканалу ATR. Насправді це не так". І наголосила: "Ніякого політичного тиску на мене нема і ніхто мені ніяких вказівок не давав. Це неможливо".

Слюз розповіла, що на початку лютого телеканал ATR подав у Казначейство необхідні документи і працівники Казначейства там виявили "той факт, що потрібно проводити публічні закупівлі, як це передбачено законом про державні закупівлі. Дійсно, попередні 4 роки через помилку казначея, яка обслуговувала канал, були проведені видатки, але тепер помилку виявили і це зафіксовано". Але на запитання ведучої, якщо будуть проведені закупівлі, то коли канал отримає гроші, Слюз точних строків сказати не змогла. 

"Ну, не отримаємо ніколи", – прокоментував це Муждабаєв.

Він також наголосив, що цю проблему можна було б вирішити за один день, якби на це була політична воля влади.

"Фінансування телеканалу ATR має бути прописане в законі. Це не чиновник має вирішувати. Це в законі має бути прописано. Тоді ми зрозуміємо, що вони хочуть боротися за Крим. Якщо цього не буде, значить, ми весь час будемо випрошувати. Але мене не прохачі. Тоді, значить, ми будемо звертатися до Європи і США або до якихось інших інституцій, які не будуть нам пояснювати, що вони не можуть якийсь папірець підписати. Вчора могли, а сьогодні не можуть. Воля є або волі немає. Чомусь литовські, польські депутати в Європарламенті кажуть: "А в чому проблема?" Вони не розуміють, адже це питання вирішується за один день. Навіть якщо заважає двозначність трактування закону, зробіть нормальний закон. Візьміть і проголосуйте, це ж ваша територія. Ви за неї будете боротися чи як?" – сказав журналіст. 

Як повідомляв 5.UA, на початку 2020 року приватний кримськотатарський телеканал ATR опинився на межі закриття через призупинення фінансової підтримки з державного бюджету. У другій половині 2019 року ATR недоотримав від держави 15 млн грн. ATR отримує фінансову підтримку з державного бюджету з 2016 року за рахунок бюджетної програми розселення та облаштування кримських татар та осіб інших національностей, депортованих з території України. Власник ATR Ленур Іслямов розповів "Детектору медіа", що через недофінансування на ATR скорочено 45% колективу. Зокрема, через проблеми з фінансуванням пішли з посад випусковий денних і вечірніх студійних програм на кримськотатарському телеканалі ATR Ігор Кримов та головний гостьовий редактор каналу Олексій Стукало. 

Попередній матеріал
Перевірка на коронавірус на білорусько-українському кордоні: як реагують люди
Наступний матеріал
Чи є заява Трампа про Україну та Росію натяком Зеленському і коли відбудеться Нормандська зустріч – "ІнфоДень"
Loading...

Україна збудує містечко для переселенців з анексованого Криму

Телеканал ATR, якому заблокували держфінансування, готується припинити мовлення 14 лютого

"Це буде підтвердженням, що ви чекаєте передачі ATR": Сеітаблаєв розповів, як можна підтримати телеканал

Кримськотатарському телеканалу ATR заблокували держфінансування – ефір іде без ведучих і гостей

СБУ передала списки на обмін кримським татарам для затвердження – Джемілєв

Ердоган: Туреччина приєднається до будівництва житла для кримських татар на Херсонщині