Айдер Муждабаєв
Айдер Муждабаєв 5 канал

Кримські татари ніколи не дадуть пустити воду окупантам – Муждабаєв

Читайте по-русски
Муждабаєв розповів, що пропонував голові фракції "Слуга народу" Давиду Арахамії зустрітися, щоб кримські татари розповіли йому про реальну ситуацію в Криму, однак Арахамія на пропозицію ніяк не відреагував

Кримські татари не дадуть пустити воду окупантам – людям, які мучають і арештовують кримських татар. Про це заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Рандеву" журналіст ATR Айдер Муждабаєв. 

"Інформаційні "вкиди" про воду в Крим завжди йшли. Я не люблю розмови про пусте. Води в Кримському каналі ніколи не буде з однієї простої причини – я просто ляжу там на дно. Це правда. Ми ж не для того блокаду проводили, коли там йшов потік контрабанди в Крим, коли електрика йшла. Ну правда, воду влада України ще до цього відключила. Не можна годувати окупантів нічим. Не можна давати їм воду, не можна давати газ, це суперечить логіці війни. І наша держава ж не зробить цього, це ж питання закрите вже, так? Ну чому люди, які взагалі не в темі Криму, які про Крим бачили тільки на радянських листівках, напевне, вони стали депутатами і почали про це розмірковувати?" – сказав Муждабаєв.

Він також наголосив, що кримські татари не дадуть пустити воду в анексований Крим.

"Кримські татари ніколи не дадуть пустити воду окупантам. Ніколи. Людям, військовим частинам, які нас там мучають, арештовують і виганяють із Криму тисячами. Ніколи води там не буде, ніколи світла не буде, доки ми живі. Якщо якісь представники влади вважають, що питання Криму можна вирішувати без врахування думки кримських татар, навіть не вислухавши, це означає, що це ставлення, як у конкістадорів до індіанців. Але ми не індіанці, ми високоосвічений народ, народ із традиціями парламентаризму", – наголосив журналіст.

Він також прокоментував заяву голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії щодо подачі води в анексований Крим: "Чувак, перед тим, як розмірковувати про Крим, – у мене запитай... Я Арахамії говорив: "Давид, приходь, сядемо поговоримо, розкажу про кримських татар, мої друзі розкажуть про ситуацію. Ні відповіді, нічого немає. Нецікаво? Тоді ляпайте. Спростовуйте, говоріть дурниці. Я одразу пояснив, чому не буде води у Кримському каналі. Там договір немає з ким укладати. Там окупаційна російська влада. З ким ти будеш укладати договір про прийом води? Це неможливо ні юридично, ні фізично".

Муждабаєв також додав: "У цієї влади немає цілісної картини, хто такі кримські татари. Я впевнений, що хтось із нової влади взагалі думає, що ми із Казані, із Монголії прискакали. От реально я хотів би хоча б з однією людиною поговорити".

Докладно про скандал із фінансуванням телеканалу АTR дивіться у повному відео інтерв'ю вище. 

Як повідомляв 5.UA, 11 лютого 2020 року голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в ефірі "Прямого" назвав допустимим компромісом подачу води в окупований Криму в обмін на виведення російських військ із Донбасу.

"Якщо дати воду до Криму, але мати велику перевагу в переговорах по Донбасу – моя особиста позиція, я вважатиму це достатнім компромісом. Я на таке пішов би, тому що в Криму водою користуватимуться громадяни України. Якщо це буде обмін, що вони відходять у Ростов, ми встановлюємо контроль над кордоном, – особисто я б на таке пішов", – сказав Арахамія.

Це викликало гостру реакцію в суспільстві – особливо серед кримських татар.

12 лютого Арахамія написав суперечливе виправдання щодо своїх слів про воду в Крим

Дивіться також фотогалерею за темою:

Крим без материкової води: місцева природа засихає на очах – ФОТО

крим, засуха, ґрунт
/
крим, засуха, ґрунт
крим, без води, засуха, кран
/
крим, без води, засуха, кран
Крим без води, засуха
/
Крим без води, засуха
крим, засуха, поле
/
крим, засуха, поле
крим, засуха
/
крим, засуха
крим, засуха, поле, маки
/
крим, засуха, поле, маки
крим, засуха, поле, трактор
/
крим, засуха, поле, трактор
крим, засуха, рослини
/
крим, засуха, рослини
крим, засуха, рослини, поле
/
крим, засуха, рослини, поле

Попередній матеріал
Правоохоронці перевіряють смс, які підбурювали людей – радник голови МВС про Нові Санжари
Наступний матеріал
В'ятрович про бажання депутатів із "СН" змінити мовний закон та святкування 23 лютого – "ІнфоДень"
Loading...

Розведення військ слід продовжувати, незважаючи на спробу наступу на позиції ЗСУ – Арахамія

"Ми не знаємо, хто наступав" – Арахамія про бій на "Бахмутці", у районі розведення

Мінливий депутат від "СН" розповів, що зараз думає про заяву Арахамії щодо води в Крим

"Вода в Крим за Донбас": як реагували на резонансну заяву "слуги" Арахамії

Після шквалу обурення: Арахамія написав суперечливе виправдання щодо своїх слів про воду в Крим

На скандальну заяву Арахамії відреагували в Комітеті з питань деокупації та реінтеграції ТОТ