5 канал

Сироїд пояснила, чому не голосувала за свій законопроект про судову реформу

"Самопоміч" втрачає довіру до Президента", – заявила заступниця голови ВР

Заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд забрала картку і утрималася від голосування на підтримку законопроекту про судову реформу – адже "проголосувати проти вона не могла". Про це Оксана Сироїд заявила в ефірі "5 каналу" в програмі "Погляд".

Чому голос Оксани Сироїд в обох голосуваннях на сайті Верховної Ради значиться як відсутній, вона пояснила так: "Я забрала картку. Тому що я працювала над цим документом, я не могла виступати проти нього". На запитання, чи є такий крок відсутністю позиції з цього питання, віце-спікер відповіла: "Чому відсутність позиції? Моя позиція була, я була в залі і просто не брала участі в голосуванні".

Щодо того, чи не прикро їй було так довго працювати над законопроектом, щоб її фракція "Самопоміч" у результаті не підтримала реформу, Оксана Сироїд заявила: "Мені від цього не прикро, я розумію позицію фракції. Якщо, я можу вам нагадати, це був мій виступ з трибуни Верховної Ради в день голосування за генерального прокурора, я тоді це відчувала, відчувала цю загрозу, хоча я добросовісно працювала весь цей час. Я звернулася до Президента і сказала, що "пане Президенте, на жаль, ви своїми руками руйнуєте підтримку судової реформи, тому що я розуміла, що ми ("Самопоміч" – 5.ua) втрачаємо довіру".

Нагадаємо, 2 червня, Верховна Рада України ухвалила закон про судоустрій і статус суддів, а також зміни до Конституції в частині правосуддя. Пізніше Президент України Петро Порошенко назвав судову реформу одним із найголовніших рішень за весь час свого президентства. Сьогодні, 7 червня, голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що підписав закон про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя.

Попередній матеріал
На оборудках із закупівлі ліків для хворих на ниркову недостатність привласнили понад 100 млн грн
Наступний матеріал
На Житомирщині зіштовхнулися два мікроавтобуси – є жертви
Loading...

Судова реформа: попередні підсумки

Нардеп про судову реформу: Парламент багато що може "проломити"

Олексій Філатов: Віднині суддю під час вчинення злочину можна затримати без згоди Вищої ради правосуддя

"Опоблок" і "Відродження" скористаються змінами до Конституції в частині правосуддя – Центр громадянських свобод

Порошенко про судову реформу: Левову частину свого часу я витратив на переговори з фракціями і депутатами

5 канал - трансляція наживо