Нардеп про судову реформу: Парламент багато що може "проломити"

Коли в країні не працює правосуддя, починає працювати самосуд, зазначив Ігор Лапін

Нагальна потреба зараз - розпочати судову реформу. Таку думку в ефірі 5 каналу під час ток-шоу "Досвід з Наталією Семенченко" висловив народний депутат від фракції "Народного фронту" Ігор Лапін.

"Парламент багато чого може "проломити". Тому що ми робимо реформи а) під час подій на Сході і б) держава розграбована і залишена напризволяще. Куди втікали "паперєднікі" ми бачили, куди втікатимуть ті, хто зараз хоче грабувати - я не знаю, чи встигнуть. Але коли не працює система правосуддя, починає працювати система самосуду. І це найстрашніше. Тому початок реформи, а також закон про судоустрій вкрай потрібні. Він і є запобіжником в певних межах для того, щоб не було в країні узурпації влади", – зазначив Лапін.

З його слів, не все у цих документах нардепа влаштовує. Зокрема, у Лапіна є застереження до перехідних положень.

"У нас голів судів Президент призначав своїм указом, Верховна Рада "прокатувала" суддів. Нещодавній приклад, коли на засіданні депутат з радикальної фракції оголосив список із 140 суддів, що до них є питання, а він їх (цих суддів – ред.) навіть не знає! Серед них були волинські судді, я 17 років працював адвокатом, я їх знаю особисто. Розумієте, це механізм "а тепер йдіть, домовляйтеся, бо ви не пройдете парламент". Тому відсутність парламенту в участі обирання суддів, відсутність політики в цьому процесі – це є позитивна зміна і мені це подобається. І я за це голосував", - сказав він.

Нардеп наголосив: "Інші моменти – які судді будуть зараз, з кого вибирати Президенту. Не забувайте, закон додає пару декларацій про родичів і статки, контроль громадськості у процесі підбору кадрів. Ми можемо в законсервовану зараз систему судів залучити юристів зі сторони, вони можуть зайти туди, маючи відповідний стаж і відповідний вік. Цей закон є прогресивним. Я не кажу, що він вирішує всі питання, але він вирішує левову частку питань, з яких ми можемо почати шматувати набір юридичних законів Портнова – оце є факт".

Нагадаємо, 2 червня, Верховна Рада України ухвалила закон про судоустрій і статус суддів, а також зміни до Конституції в частині правосуддя. Пізніше Президент України Петро Порошенко назвав судову реформу одним із найголовніших рішень за весь час свого президентства.

Попередній матеріал
У Європі відбулася маніфестація за "безвіз" для України і Грузії
Наступний матеріал
У Бельгії з'явиться трикілометровий трубопровід з пивом

Олексій Філатов: Віднині суддю під час вчинення злочину можна затримати без згоди Вищої ради правосуддя

"Опоблок" і "Відродження" скористаються змінами до Конституції в частині правосуддя – Центр громадянських свобод

Порошенко про судову реформу: Левову частину свого часу я витратив на переговори з фракціями і депутатами

Тарас Шепель: Що поміняє конституційна реформа у сфері судочинства

Експерт про ухвалену судову реформу: Це максимум, який може дати чинний український парламент

5 канал - трансляція наживо