strana.in.ua

Суд ЄС частково задовольнив скаргу Януковича на санкції

  Чинні санкції з Януковича, його сина та інших зняті не були

  Відповідно до рішення суду, що було оголошене у Люксембурзі 15 вересня, санкції від 5 березня 2014 року проти Віктора Януковича, його сина Олександра Януковича та колишнього голови Адміністрації Президента Андрія Клюєва визнані неправомірними. Про це повідомляє видання "DW".

  Европейські судді вважають, що Європейська рада у 2014 році не мала достатньої правової бази для замороження активів вище означених осіб. Брюссель, приймаючи рішення про введення санкцій, ґрунтувався на листі з ГПУ від Олега Махніцького, в якому зазначалося про існування підозри у розкраданні держмайна Януковичами та їх оточенням.

  Одночасно, зазначено, що чинні санкції з Януковича, його сина та інших осіб з його оточення зняті не були. Оскарження рішення, прийнятого у 2014 році не впливає на рішення Європейської комісії, прийняте в 2016 році. Щороку Єврокомісія приймає окремі рішення, які підтверджуються окремими юридичними актами. Також, судом у Люксембурзі було відхилено скаргу юристів Януковича, визнавши санкції 2015-го року правомірними.

  Нагадаємо, раніше у ексклюзивному інтерв'ю "5 каналу" міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що санкцій з Януковича, його сина та Клюєвих зняті не будуть.

  Попередній матеріал
  Неподалік Авдіївки СБУ виявила одразу кілька схронів НЗФ, що мають "російський слід"
  Наступний матеріал
  В МВФ підтвердили, що до кінця року може розглянути виділення Україні четвертого траншу

  ЄС ще на півроку продовжить санкції проти Росії через агресію в Україні

  США запровадили санкції проти Азарова і його "Комітету порятунку України"

  Як вивести з країни $30 мільярдів: у Мін'юсті розповіли про злочини режиму Януковича

  ГПУ візьметься за суддів КСУ, що сприяли в узурпації влади Януковичем – Луценко