СБУ
СБУ 24tv.ua

Суд відмовився розсекретити декларації працівників СБУ: реакція активістів

Зі свого боку в СБУ наполягають: у деклараціях вказані персональні дані не лише працівників, а й їхніх родичів

Декларації працівників СБУ й надалі залишатимуться засекреченими. Верховний Суд лише частково задовольнив касаційну скаргу Центру протидії корупції.

Активісти вимагали оприлюднити статки спецслужбовців. Судді постановили: розглянути цю скаргу знову має суд першої інстанції, який раніше вимоги Центру протидії корупції не задовольнив.

Активісти впевнені, що засекречення декларацій силовиків суперечить закону. Додають, що це дасть змогу уникнути відповідальності тим працівникам СБУ, які незаконно збагатилися.

"Суд фактично визнав, що засекречення відомостей про декларації керівництва СБУ є незаконним. Але він побоявся визнати це до кінця. Це означає, що ми по новій ідемо з першої інстанції через всі суди, що нам зараз заважатиме оскаржити це рішення в Європейському суді", – розповіла адвокат ГО "Центр протидії корупції" Олена Щербань.

Зі свого боку в Службі безпеки наполягають: у деклараціях вказані персональні дані не лише працівників, а й їхніх родичів. Оприлюднення таких даних є небезпечним для спецслужбовців.

"Ще 2005 року державним експертом з питань таємниць було прийнято рішення про віднесення до державної таємниці та включення до зведення відомостей, що становлять державну таємницю, інформації про персональні переліки, посади, приналежність до підрозділів, домашні адреси працівників СБУ", – пояснив представник СБУ Сергій Бережний.

16 жовтня СБУ заявила, що в межах розпочатого за заявою журналіста Дениса Бігуса кримінального провадження за статтею "державна зрада" перевіряє оприлюднену у ЗМІ інформацію щодо свого колишнього працівника Семочка.

Журналісти стверджують, що родичі розвідника мають нерухомість на більш як 200 мільйонів гривень. Розслідувачі припускають, що посадовець отримав статки завдяки "дахуванню" фармацевтичних компаній. Крім того, за їхніми даними, дружина Семочка та ще сім членів його сім'ї одержали російські паспорти після анексії Криму.

Сам посадовець заявив, що не має стосунку до будинків під Києвом, вартість яких становить мільйони доларів, а його дружина є громадянкою лише України.

Попередній матеріал
Погода в Україні: стало відомо, коли потепліє
Наступний матеріал
Клімкін висловив принципову позицію України за результатами зустрічі з главою МЗС Угорщини

Шахраї "нагрілися" на реабілітації бійців АТО – подробиці від СБУ

Не звільняє "євробляхерів" від митних законів: у ДФС пояснили постанову Верховного Суду

У Києві затримали бразильця із чотирма кілограмами кокаїну

Авто на "єврономерах": у ВСУ пояснили, як не порушити митний кодекс

НАЗК почало повну перевірку декларації директора ДБР Труби – яка причина

Брифінг керівництва СБУ щодо викриття агента спецслужб Росії – завершено