'Євробляхи'
'Євробляхи' 24tv.ua

Авто на "єврономерах": у ВСУ пояснили, як не порушити митний кодекс

Користування власним авто з "єврономерами", ввезеним як транзитне, не є правопорушенням

Верховний Суд України постановив, що користування автомобілем з "єврономерами", який був ввезений на територію України як транзитний, не є правопорушенням, передбаченим у ч. 2 ст. 469 Митного кодексу України. Відповідне рішення було ухвалене в жовтні, повідомляє прес-служба суду

"Такого висновку дійшов Верховний Суд, розглянувши в касаційному порядку позов фізичної особи до митниці про скасування постанови, якою позивача визнано винним у вчиненні порушення митних правил, передбачених ч. 2 ст. 469 МК України, та накладено на нього штраф у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що позивач, будучи власником автомобіля з реєстраційним номером Естонії, який він не зняв там з реєстрації, 26 лютого 2016 року ввіз цей автомобіль на митну територію України на підставі митної декларації з метою транзиту. Під час судових засідань сам позивач визнав, що ввіз зазначений транспортний засіб для тривалого використання на території України, а режим "транзит" заявив, щоб уникнути необхідності митного оформлення автомобіля та сплати відповідних платежів.

Апеляційний суд, скасувавши постанову суду першої інстанції, відмовив у задоволенні позовних вимог.

Позивач не погодився з таким рішенням і оскаржив його в касаційному порядку. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду визнав, що скарга підлягає задоволенню.

Верховний Суд зазначив, що в ч. 2 ст. 469 МК України чітко визначені дії, бездіяльність та умови, які кваліфікуються як правопорушення щодо товарів, митне оформлення яких не закінчено або які перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем чи поміщені в режим митного складу. Такий митний режим як тимчасове ввезення не зазначений у вказаних положеннях Кодексу.

Як повідомляв 5.UA, врегулювати ситуацію з авто на єврореєстрації можуть уже в листопаді. Принаймні цього не виключає голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Дивіться також фотогалерею:

Mercedes з єврономерами протаранив дві машини, водій тікав у парк – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В одеській Аркадії вщент згорів ресторан – подробиці
Наступний матеріал
Путін підписав указ про запровадження "неназваних поки санкцій" проти України