відкриті джерела

Стало відомо, хто відновлюватиме правосуддя в судах, що фактично не працювали

  Місцеві судді з усієї України стали першопрохідцями повної процедури кваліфікаційного оцінювання, яке відбувається в рамках судової реформи

  Після шести місяців кваліфікаційного оцінювання, 7 травня Вища кваліфікаційна комісія суддів України рекомендувала призначити на посади безстроково перших 95 суддів, які успішно пройшли оцінювання. В цих суддів протягом 2014-2017 років закінчився п'ятирічний строк повноважень, у разі затвердження їх кандидатур Вищою радою правосуддя, вони зможуть відновити здійснення правосуддя у відповідних судах.

  Місцеві судді з усієї України стали першопрохідцями повної процедури кваліфікаційного оцінювання, яке відбувається в рамках судової реформи. Ці представники Феміди протягом півроку в складі першої тисячі суддів пройшли низку процедур і підтвердили свою компетентність, професійну етику та доброчесність.

  Зокрема, і в листопаді судді пройшли психологічні тестування та співбесіди з психологом, склали дворівневий іспит, пройшли співбесіди з представниками Комісії в режимі он-лайн, а їхні досьє докладно вивчили члени ВККС, зокрема документи, перевірені державними установами, серед яких НАБУ, НАЗК, ГПУ та СБУ.

  "За декілька останніх років з посад звільнилося 2,5 тис. суддів і ще близько 800 суддів не мають повноважень. Отже, роботу цих 3,5 тис. суддів зараз виконують судді з повноваженнями, відповідно завантаженість у судах виросла в рази, а строки розгляду справ істотно збільшилися. Тому перші рекомендації шодо призначення на посаду стосуються саме тих суддів, щодо яких Комісія повністю визначилася у пленарному складі, і які не мали повноважень здійснювати правосуддя. Їх призначенням ми поступово покращимо ситуацію в місцевих судах з відправленням правосуддя. В деяких судах його взагалі не здійснювали", – зазначив заступник голови ВККС Станіслав Щотка.

  Він зокрема уточнив, що результатом цього рішення ВККС після його затвердження у ВРП, буде відновлення правосуддя в Гощанському районному суді Рівненської області та Нововодолазькому районному Харківської області. Значно покращиться кадрова ситуація, та буде подолано надмірний рівень навантаження в багатьох районних судах. Зокрема, в Бердичівському суді Житомирської області, Новопсковському суді Луганської області, Підволочийському суді Тернопільської області, Путильському суді Чернівецької області, Скадовському суді Херсонської області.

  "Крім зазначених регіональних судів, буде подолано надмірний рівень навантаження в районних судах міста Києва, зокрема Голосіївському, Дарницькому, Дніпровському, Оболонському, Святошинському, Солом’янському", – сказав Щотка.

  Стосовно трьох суддів, кандидатуру яких також мали розглядати у пленарному складі Комісії, було оголошено перерву в засіданні до 11 травня 2018 року.

  Нагадаємо, в Україні проводиться масштабне оцінювання всіх суддів України. Рішенням Комісії від 20 жовтня 2017 року призначено кваліфікаційне оцінювання 999 суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді. Наразі ці судді перебувають на етапі співбесід з представниками Комісії. Наступна група із 1790 суддів вже почала складати іспити, в разі успішного складання на них також чекають психологічні тестування, аналіз досьє і співбесіди з членами Комісії.

  Попередній матеріал
  "Спроба чергової атаки в інформаційній війні": в Нацраді прокоментували ролик "Інтера", приурочений до 9 травня
  Наступний матеріал
  "Україна реагуватиме комплексно": Омелян обіцяє відповідні дії в разі затримання українських суден Росією

  ВККС рекомендувала призначити безстроково 95 суддів

  За клопотанням САП відсторонили двох суддів – підозрюють у хабарництві

  Лише 8 суддів було звільнено за люстраційним законом – адвокат

  Хабарництво у Подільському суді Києва: судді і його спільнику оголосили підозри

  Автокефалія для помісної Української Церкви: Кравчук, Кучма і Ющенко підтримали звернення Порошенка

  СБУ прийшла з обшуками до "головного комуніста" Симоненка – фото