Олександр Клименко

Справу податкових схем "Януковича-Клименка" відправили в суд: у ГПУ назвали головні цифри

Слідство тривало дев'ять місяців

До суду передали справу розкрадання 100 мільярдів гривень держбюджету податківцями, які працювали за часів президентства Віктора Януковича. Загалом фігурує 52 особи. Про це повідомила прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

Слідство у справі фіскалів, які працювали під керівництвом екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, тривало дев'ять місяців. За цей час правоохоронці напрацювали більш як тисячу томів. Величезні стоси паперів продемонстрували журналістам та спрямували до столичного суду.

"За плечима в команди військової прокуратури 4 тис. судових засідань, розгляд клопотань, скарг у судах першої інстанції. Судом винесено близько 2 тис. рішень. Наша спільна команда: МВС і ГПУ, змогла заарештувати майна злочинців на 700 млн. гривень, в тому числі 10 будинків, 20 квартир і 20 земельних ділянок, 19 нежитлових приміщень, 1000 вагонів. Це заарештоване майно сьогодні вже приносить дохід державі", – заявив генпрокурор Юрій Луценко.

Спецоперація із затримання учасників податкових схем "Януковича-Клименка" відбулася майже два роки тому – у травні 2017 року. Тоді правоохоронці провели понад 400 обшуків у податківців – у 15 областях України. Затриманих доставляли до Києва гелікоптерами.

Генпрокуратура арештувала майно підозрюваних. Загалом майже на мільярд гривень. Згодом усі затримані вийшли з-під варти під заставу або через закінчення строку можливого арешту. Суд також повернув колишнім податківцям і частину майна.

Попередній матеріал
Полоненого взяли, український прапор вивісили: про насичені дні бійців ООС біля Бахмутської траси
Наступний матеріал
ГПУ: Причетність Гладковського-молодшого до "оборонних схем" очевидна

Євросоюз продовжив санкції проти Януковича та його поплічників

Позов Януковича проти Луценка: суд заслухав аргументи сторін

Публічний звіт голови АРМА Антона Янчука про підсумки діяльності відомства у 2018 році – відео

Крим став для Росії капканом, що дало нам змогу в 2014 році виграти час – Турчинов

1,5 мільярда конфіскованих грошей Януковича отримав держбюджет України – Сарган

ВР відсторонила від президентства: як Янукович 5 років тому тікав з України – відео