Олександр Турчинов
Олександр Турчинов апостроф

Крим став для Росії капканом, що дало нам змогу в 2014 році виграти час – Турчинов

  У Росії були переконані, що почнуться внутрішні конфлікти, сепаратисти в багатьох регіонах захоплять владу і Путін під оплески зможе зайти в Київ, доставивши сюди в армійському обозі маріонетку Януковича

  З точки зору секретаря РНБО, виконувача обов'язків Президента України (станом на весну 2014 року) Олександра Турчинова, навесні 2014 року солдати й офіцери в Криму, які не зрадили Україну, утримували оборону своїх частин, що дало змогу нашій державі виграти місяць часу і підготувати свою армію до військової агресії РФ. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Цензор.нет.

  "У Криму (в 2014 році – ред.) перебуває до 30 тисяч російських військових, які пройшли відповідну підготовку, а більшість наших силовиків перейшли на сторону агресора. Вздовж всього українсько-російського кордону сконцентроване найпотужніше угруповання російських військ з резервами, яке налічує до 200 тисяч осіб. Для організації наступу в Криму треба мати значну перевагу в силах і засобах над противником. А в нас нікому не те що країну захистити, Київ немає сил прикрити від вторгнення. Тоді я прийняв важке, але єдино можливе рішення. Я наказав солдатам і офіцерам, які не зрадили нас у Криму, тримати оборону своїх частин. І ці невеликі острівці опору завдяки героїзму наших військовослужбовців практично на місяць зв'язали дії ворога. Цього часу нам вистачило, щоб організувати і провести мобілізацію, озброїти і підготувати наші Збройні сили, провести масштабне перекидання військ із заходу на північ і схід, створити рубежі оборони", – зазначив секретар РНБО.

  Турчинов нагадав, що захоплення 27 лютого 2014 року російськими спецпризначенцями парламенту і Ради міністрів АРК було доказом того, що проти України РФ проводить військову операцію, а вже 1 березня російський парламент дав дозвіл Володимиру Путіну на введення військ в Україну. При цьому, за словами секретаря РНБО, на той час в Україні була зруйнована система оборони і безпеки країни, фактично небоєздатна, деморалізована армія.

  Водночас "Путін не думав, що український народ може так швидко самоорганізуватися. Він не думав, що в тих умовах – 100 тис. грн на рахунку, повна деморалізація силових органів – ми так швидко зможемо відновити силову складову. Тобто в Росії були переконані, що вся силова вертикаль призначалася Януковичем, і поміняти її за день неможливо. Навіть за місяць неможливо. Згадайте, як на сході міліція підтримувала сепаратистів... І в результаті буде хаос, будуть масові заворушення. Почнуться внутрішні конфлікти, сепаратисти в багатьох регіонах захоплять владу і під оплески Путін зможе зайти в Київ, доставивши сюди в армійському обозі маріонетку Януковича. Вони думали, ще тиждень-два – і в нас усе розвалиться. Вичікували, готувалися і прорахувалися. Крим став для них пасткою, яка дала нам змогу виграти час, відновити владу і силовий блок, підготуватися до їх військової агресії. Провал їх наступу на Донбасі став цьому підтвердженням", – наголосив Турчинов.

  Попередній матеріал
  Гартування морозом: в одному з університетів Росії стався новий скандал
  Наступний матеріал
  Висадили, а він помер від переохолодження: в Києві 3-м патрульним оголосили підозру за перевищення службових повноважень
  Loading...

  1,5 мільярда конфіскованих грошей Януковича отримав держбюджет України – Сарган

  ВР відсторонила від президентства: як Янукович 5 років тому тікав з України – відео

  Вата на всі випадки життя: у Красноярську, готуючись до приїзду Путіна, "відбілили" сніг – фото

  У день розстрілів на Майдані до Януковича приїздили з ФСБ – ЗМІ

  "Для мене незалежність – поняття відносне": заяви Лукашенка після зустрічі з Путіним

  Фінансування оборони України зросло у 20 разів – секретар РНБО