Антон Янчук
Антон Янчук 5 канал

Таємнича АРМА: чим займається агенція, скільки майна арештувала і як товстосуми чинять їй опір

Для розшуку корупційних активів фахівці АРМА використовують 19 баз даних державних реєстрів, а також активно співпрацюють з іноземними колегами

Торік завдяки роботі АРМА (Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів – ред.) було накладено арешт на більш як 220 об'єктів нерухомості. Їхню загальну вартість оцінюють у понад 500 мільйонів гривень.

Про таке повідомив голова Нацагентства Антон Янчук на прес-конференції 25 лютого.

"У результаті опрацювання інформації про активи, які були виявлені АРМА за зверненнями правоохоронних органів, було накладено арешт на більш як 220 об'єктів нерухомості загальною вартістю понад 500 млн грн. Це непоганий результат", – зазначив Янчук.

Він також додав: фахівці агенції відчувають постійний тиск і опір з боку власників арештованого майна. 

"Опір представлено комплексом заходів. Як правило, це юридичні диверсії, фізичний опір – безпосередня протидія доступу до активів, і третій елемент – це медійна площина: потужний резонанс перекручених обставин і спотвореної інформації. Це такий собі "мікс", який застосовується дуже часто з боку власників та пов'язаних осіб, хоча, на моє особисте переконання, в цьому немає ніякого сенсу", – зауважив голова АРМА.

Він також розповів, що інструментами виявлення та розшуку є, зокрема, 19 баз даних державних реєстрів і комунікацій з аналогічними організаціями по всьому світу.

Так, 2018-го року фахівці з АРМА направили 81 звернення щодо виявлення та розшуку активів за запитом українських правоохоронців до таких країн: Німеччини, Великої Британії, Кіпру, Швейцарії, Ліхтенштейну, Чехії, Угорщини, Словаччини, Румунії, Польщі, Італії, Франції, Австрії, ОАЕ, Латвії, Канади, Нідерландів, Мальти, Португалії, Чорногорії, Ліберії, Іспанії, США, Панами, Естонії, Молдови, Сейшелів, Греції.

Антон Янчук наголошує: всі запити знайшли своїх адресатів і нині перебувають у роботі.

Натомість, до АРМА так само надійшли запити від іноземних колег з Великої Британії, Латвії, Польщі, Португалії, Британських Віргінських островів, Німеччини, Італії, Франції, Ізраїлю, Литви, Молдови, Данії та Бельгії. У Нацагентстві кажуть, що це свідчить про міжнародне визнання АРМА.

Повне відео з прес-конференції чільника Нацагентства з питань розшуку активів дивіться нижче: 

Дивіться також фотогалерею: 

Елітну квартиру Януковича на Оболоні передали в управління АРМА: як вона облаштована – фото

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Чи зрадник Замана: що відомо про затриманого екс-голову Генштабу
Наступний матеріал
З війни – у мир: як Україна опікується проблемами учасників війни на сході – "БлогПост"
Loading...