Омелян у суді
Омелян у суді 5 канал

Справа НАБУ проти Омеляна: суд обрав запобіжний захід

Читайте по-русски
Прокуратура просить про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

Запобіжний захід ексміністру інфраструктури Володимиру Омеляну обирає Вищий антикорупційний суд. Його підозрюють у вчиненні незаконних дій, через які Держбюджет недоотримав 30,5 мільйонів гривень. За судовим процесом стежить кореспондентка "5 каналу" Валерія Павленко.

Прокуратура просить про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Володимир Омелян на своїй сторінці у Facebook справу називає політично вмотивованою. До суду також завітав чинний народний депутат Ахтем Чийгоз та депутатка 8-го скликання Оксана Корчинська. Вони хочуть взяти Володимира Омеляна на поруки.

Обвинувачення ґрунтується на тому, що після того, як портові збори зменшили на 20%, держава недоотримала понад 30 млн гривень. А за словами Омеляна, нині Верховна Рада звернулася до Кабміну, щоби знову знизити збори ще на 20%. До того ж, Омелян прогнозує: буде ще одне кримінальне провадження від НАБУ, цього разу щодо авіазборів. Адже схема та сама. Авіазбори зменшили на 20% і до України прийшли лоукости.

Нині прокурор зачитав обвинувальний акт. Володимиру Омеляну загрожує від 2 до 6 років за ґратами і заборона обіймати посади. Прокурор певна: є низка ризиків, які і є підґрунтям для обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання. А саме: ризик переховування від слідства, адже Омелян має 4 закордонних паспорти, відтак, каже прокурор, може втікти за кордон. Також існує ризик впливу на свідків, тут прокурор наголошує на тих посадах, які раніше обіймав Володимир Омелян. Прокурор запевняє, що ексміністр інфраструктури може послуговуватися своїми зв'язками, щоб впливати не лише на свідків, а й на слідство.

Адвокат Володимира Омеляна водночас відкидає усі звинувачення прокурора. Захисник також заявив, що левова частка наведених прокурором аргументів не відповідає дійсності. Наприклад, щодо закордонних паспортів: сторона обвинувачення заявила, що ексміністр має 4 закордонних паспорти, а захисник переконує: один із них уже недійсний, другий віддали до паспортного столу.

Суддя задовольнив клопотання прокуратури. Нині Омелян зобов'язаний прибувати за першою вимогою прокурора та суду, здати усі закордонні паспорти до міграційної служби та утримуватися від спілкування з потенційними свідками цього кримінального провадження.

Дивіться також: Підписали всі, а відповідатиме один: чому Омеляна планують покарати за зменшення портових зборів

Попередній матеріал
"Домушники" вийшли на полювання: як захистити своє житло від крадіїв та як розпізнати "знаки" на дверях
Наступний матеріал
В Україні стартувало ЗНО: як відбувається тестування в умовах карантину в Харкові
Loading...

Підписали всі, а відповідатиме один: чому Омеляна планують покарати за зменшення портових зборів

Омелян прокоментував повідомлення про підозру від НАБУ

НАБУ та САП повідомили Омеляну про підозру

Запобіжний захід Стерненку, коронавірус у Зеленської та обшуки в Омеляна – "ІнфоВечір"

"Вітання від Зеленського": Омелян розповів подробиці обшуків у своєму будинку – включення

ДБР увірвалося з обшуками до ексміністра інфраструктури Омеляна