Вищий антикорупційний суд
Вищий антикорупційний суд ВАКС

Справа портових зборів: Вищий антикорупційний суд обирає запобіжний захід Омеляну (оновлено)

Читайте по-русски
Чинні та колишні нардепи висловили готовність взяти ексміністра інфраструктури на поруки

Вищий антикорупційний суд обирає запобіжний захід колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну. Прокуратура просить про запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, передає кореспондентка "5 каналу" Валерія Павленко.

Сам Омелян на засіданні також присутній. Із журналістами не розмовляв, адже трохи запізнився. Справа стосується зменшення портових зборів на 20%, після якого держава нібито недоотримала майже 30 млн грн. Омелян справу називає політично вмотивованою.

До суду також завітав чинний народний депутат Ахтем Чийгоз та депутатка VIII скликання Оксана Корчинська. Вони хочуть взяти ексміністра на поруки.

Ахтем Чийгоз і Оксана Корчинська
Ахтем Чийгоз і Оксана Корчинська"5 канал" / Валерія Павленко

Сторона обвинувачення почала зачитувати обвинувальний акт. Володимиру Омеляну загрожує від 2 до 6 років за ґратами і заборона обіймати посади. Прокуратура впевнена, що  є низка ризиків, які і є підґрунтям для обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання.

А саме – ризик переховування від слідства, адже Омелян має чотири закордонні паспорти, відтак, каже прокурор, може втекти за кордон. Також вбачає ризик впливу на свідків – прокурор наголошує на посадах, які раніше обіймав Омелян. Запевняє, що ексміністр інфраструктури може послуговуватися своїми зв'язками, аби впливати ще й на слідство.

Обновлено 16:00. Адвокат Володимира Омеляна відкидає усі звинувачення прокурора. Захисник заявив, що левова частка наведених прокурором аргументів не відповідає дійсності. Наприклад, щодо закордонних паспортів: сторона обвинувачення заявила, що ексміністр має чотири закордонних паспорти, а захисник переконує – один з них вже недійсний, другий віддали до паспортного столу. Нині ж у судовому засіданні перейшли до дослідження письмових доказів.

Дивіться також: Підписали всі, а відповідатиме один: чому Омеляна планують покарати за зменшення портових зборів

Попередній матеріал
Уряд планує скасувати обов'язкову обсервацію для тих, хто в'їжджає в Україну – однак за однієї умови
Наступний матеріал
Екскомандувач сил США спрогнозував, коли і де саме РФ може знову напасти на Україну
Loading...