Христо Грозєв
Христо Грозєв dw.com

Спільне із CNN розслідування про "вагнерівців" довелося відкласти через Афганістан – Грозєв із Bellingcat

Читайте по-русски
Журналіст звернув увагу, що загроза виходу фільму про зрив спецоперації змусила українську владу діяти та доводити, що вони не зрадники

Розслідувач Bellingcat Христо Грозєв розповів про те, на якому етапі виробництва знаходиться фільм-розслідування щодо зриву спецоперації із затримання вагнерівців. Журналіст виступив на фестивалі Mezhyhirya Fest.

"Є факт, що операція була. І це мало би бути основною частиною документального фільму, який ми досі знімаємо… Влада не хотіла визнавати, що таке було, бо тоді увесь накопичений обсяг доказів може бути використаний у судах. І це може зашкодити, наприклад, ходу справи MH17", – зазначив він.

Він вказав, що українська влада продовжує відмовчуватися про спецоперацію – і відповіді від посадовців вже як півроку доводиться чекати.

"Загроза виходу цього фільму змусила українську влади щось робити і доводити, що вони не були зрадниками. Давайте дамо їм іще три місяці, хай зроблять ще щось хороше", – зазначив Грозєв.

Він анонсував, що нині існує "три продукти, над якими йде робота".

"Перший – це документальний фільм на дві години із голлівудськими режисерами, і це довготривалий процес. І він точно отримає якісь нагороди, я впевнений, що ми отримаємо номінацію на премію "Оскар" за найкращу документалістику. І це буде наступного року", – вказав він.

Розслідувач також зізнався, що команда Bellingcat планувала опублікувати більш короткий фільм новинного формату, але з'ясувалося, що CNN працює над схожим форматом. Тож його команда вирішила просто долучитися та допомогти американському мовнику.

"Вони планували випустити його десь в районі візиту Володимира Зеленського до Вашингтону, а ми хотіли одночасно з ними випустити нашу текстову версію. Але через події в Афганістані CNN переключила свою увагу на ту тему, і ця знімальна група не отримала ефірного час на фільм про вагнерівців. Але вони кажуть, що все ж опублікують його десь протягом цього місяця. Тоді ж і ми випустимо наш текст", – розповів Грозєв.

І додав: "Але він не дасть відповідь на запитання, чи був там злочинний умисел у скасуванні операції із затримання вагнерівців, чи це було якесь безглузде політичне рішення, або ж не безглузде, але яке ми не розуміємо. Ми говоримо про те, що там відбулося і про ту сміливу, відчайдушну спецоперацію".

Нагадаємо, 6 березня у ЗМІ з'явилася інформація, що Офіс президента намагався завадити виходу фільму журналістів-розслідувачів Bellingcat про зірвану спецоперацію із затримання "вагнерівців".

Йдеться про ймовірну спецоперацію українських розвідників із затримання 33 російських найманців-терористів, більшість з яких вчинили злочини на Донбасі. Після наради в Офісі президента хтось "злив" інформацію про операцію білоруським або російським спецслужбам, тож затримання зірвалося. Чинна українська влада довгий час заперечувала існування "вагнерівської" спецоперації.

Аж поки президент України Володимир Зеленський особисто не визнав зрив операції із захоплення "вагнерівців" і заявив, що це він передав Лукашенку інформацію щодо російських найманців.

Попередній матеріал
У Чорногорії пройшли масові протести: намагалися завадити інавгурації сербського митрополита
Наступний матеріал
У Харкові презентували фантастичний додаток доповненої реальності: як це було – сюжет
Loading...