Навальний
Навальний pravda.com.ua

Спецслужби трьох західних країн встановили причетність ФСБ РФ до отруєння Навального – The Guardian

  Читайте по-русски
  Метою отруєння могло бути не вбивство опозиціонера, припускають джерела зі спецлужб

  Західні спецслужби вважають, що за отруєння лідера російської опозиції Олексія Навального несе відповідальність ФСБ Російської Федерації. Про таке повідомляє видання The Guardian, посилаючись на власні джерела.

  Так, за даними видання, цю версію отруєння опозиціонера негласно підтвердили розвідслужби Франції, Німеччини та Великої Британії.

  Два джерела також додали, що за їхніми даними, організувала отруєння Навального друга служба ФСБ – це служба із захисту конституційного ладу та боротьби з тероризмом, створена на базі 5-го управління КДБ (займалося боротьбою з критиками режиму).

  Також джерела з західних спецслужб припускають, що операцію могли організувати не з метою вбивства Навального, а для того, аби відправити йому чіткий меседж і змусити покинути територію РФ.

  Співрозмовник із лондонського розслідувального відділу центру "Досьє" зазначає: вибір нервово-паралітичної речовини з групи "Новачок" – не випадковість, адже ФСБ контролює виробництво найрізноманітніших отруйних речовин. Багато з них досі невідомі широкому загалу. Тож якби на меті стояло позбутися опозиціонера, проблем із виконанням цього завдання не виникло б. 

  Не виключає причетність другої служби ФСБ до отруєння Навального і експерт з російських спецслужб Андрій Солдатов. Він відповідає так: "Цілком ймовірно". Наразі другу службу ФСБ очолює генерал Олексій Сєдов, колишній офіцер КДБ з Санкт-Петербурга. Він знайомий з президентом РФ Володимиром Путіним з 1990-х років і вважається близьким до чільника Кремля. 

  Довідка: Олексію Навальному стало зле 20 серпня під час польоту з Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, а політика госпіталізували. Він впав у кому. Лікарі довго не могли встановити офіційний діагноз. Казали, що в нього порушення обміну речовин. Лише за півтори доби Росія дозволила транспортувати його до німецької лікарні.

  Канцлерка Ангела Меркель заявила: Навального отруїли нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яку розробляє Росія. Згодом цю інформацію підтвердили ще у трьох світових лабораторіях. Рештки токсину виявили на пляшці з водою в готелі в Томську, де перебував політик.

  Попередній матеріал
  США не дозволяли цивільні польоти над окупованим Кримом під контролем РФ
  Наступний матеріал
  "Відкрився портал": у Національному художньому музеї знайшли таємні двері
  Loading...