Олексій Навальний
Олексій Навальний Олексій Навальний / Instagram

У аналізах Навального виявлені сліди отрути з групи "Новачок" – ОЗХЗ

  Читайте по-русски
  При цьому – виявлена речовина не вважається забороненою

  Організація із заборони хімічної зброї підтвердила наявність сліду речовини з групи "Новачок" в аналізах російського опозиціонера Олексія Навального. Про це мовиться у звіті організації, опублікованому 6 жовтня, передає "НВ".

  ОЗХЗ спрямувала німецькій владі доповідь щодо отруєння Навального. Експерти організації вказали, що виявлені у крові та сечі російського політика біомаркери інгібітору холінестерази мають "подібні структурні характеристики" до речовин, які належать до групи "Новачок". Водночас сама виявлена речовина не вважається забороненою.

  "Структурні характеристики аналогічні характеристикам токсичних хімікатів зі списків 1.A.14 і 1.A.15 (до них належать речовини з групи "Новачок" – ред.), які було внесено в додаток з хімічних речовин до Конвенції в листопаді 2019 року. Виявлений інгібітор холінестерази не включено до списку Додатка з хімічних речовин до Конвенції", – цитує видання звіт.

  Раніше британське представництво при організації вже заявляло, що технічний аналіз ОЗХЗ виявив сліди "Новачка" в організмі Навального. У німецькому уряді відзвітували, що ознайомилися зі звітом ОЗХЗ і його результати відповідають попереднім висновкам ФРН, Швеції та Франції.

  У Кремлі заявили ж, що поки не мають інформації про документ.

  Нагадаємо, Олексію Навальному стало зле 20 серпня під час польоту з Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, а політика госпіталізували. Він впав у кому. Лікарі довго не могли встановити офіційний діагноз. Казали, що в нього порушення обміну речовин. Лише за півтори доби Росія дозволила транспортувати його до німецької лікарні.

  Канцлерка Ангела Меркель заявила: Навального отруїли нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яку розробляє Росія. Згодом цю інформацію підтвердили ще у трьох світових лабораторіях. Рештки токсину виявили на пляшці з водою в готелі в Томську, де перебував політик.

  Попередній матеріал
  У Брюсcелі розпочався саміт "Україна-ЄС" – що обговорюють (оновлено)
  Наступний матеріал
  Революція за ніч: на фоні масових протестів у Киргизстані склала повноваження низка високопосадовців – сюжет
  Loading...