Володимир В'ятрович
Володимир В'ятрович facebook.com/volodymyr.viatrovyc

"Слуги народу" пішли у "послєдній і рєшитєльний бой" проти української мови – В'ятрович

  Читайте по-русски
  Депутати хочуть скасувати штрафи за порушення закону про державну мову

  Нардепи від президентської "Слуги народу" подали до Верховної Ради законопроєкт, яким хочуть скасувати покарання за порушення чинного закону про державну мову. Про це написав у Facebook парламентар від "ЄС" Володимир В'ятрович.

  "Слуги народу" вирішили піти в "послєдній і рєшитєльний бой" проти закону про державну мову – зареєстрували в парламенті законопроєкт №4528. Перелік авторів красномовний – Бужанський, Дубінський, Шевченко, Гетманцев, Брагар, Качура – загалом 28 діячів, яким не дає спокою право громадян на отримання послуг українською мовою у власній державі", – написав В'ятрович.

  Він уточнив, що тексту самого документа поки ще немає.

  "Але судячи з назви і з бурхливої̈ агітації, яку Бужанський упродовж останніх днів проводив серед однопартійців, ідея полягає в тому, щоб зробити порушення закону про мову безкарними", – зауважив депутат.

  Він нагадав, що від 16 січня 2021 року в Україні клієнти мають обслуговуватися українською. За бажання тих, кому зручніше – послуги можуть надаватися також і будь-якими іншими мовами, можна дублювати україномовну інформацію.

  Проте у випадку, якщо громадянину відмовили в наданні послуг українською – він має право звернутися до уповноваженого з захисту державної мови. Тоді, після перевірки, порушник отримує попередження та повинен протягом місяця усунути порушення. Якщо протягом року порушить знову – буде оштрафований.

  "І от саме проти цього дуже навіть поміркованого механізму захисту прав споживачів спрямовують свою атаку Бужанський і Ко. Їхня ідея проста як двері – хай у законі про мову буде написано що завгодно. Основне, щоб будь-який українофоб міг цей закон порушувати абсолютно безкарно", – вказав В'ятрович.

  Він висловив сподівання, що профільний комітет і керівництво парламенту не стануть "збурювати цим трешем" суспільство, а "відправлять його на смітник до решти подібних шедеврів".

  Попередній матеріал
  Українці вважають Зеленського невдахою року – соцопитування
  Наступний матеріал
  На Донбасі український боєць потрапив у полон бойовиків
  Loading...