карта України
карта України 5 канал

"Слуга народу" впала нижче 30%, "ЄС" набирає більше як 20% – SOCIS

Читайте по-русски
Дослідження проводилося методом телефонного опитування

Співвідношення електоральної підтримки у парі Зеленський – Порошенко з квітня минулого року, коли відбувся другий тур президентських рейтингів, зазнало суттєвих змін. Про це свідчать результати дослідження компанії SOCIS, яке проводилося з 24 до 30 червня 2020 року.

Президент Володимир Зеленський втратив 10%, натомість Петро Порошенко на стільки ж наростив підтримку. Якби другий тур президентських виборів відбувся наступної неділі, то за Володимира Зеленського віддали б голоси 65,4%, за Петра Порошенка – 34,6%.

Якби наступної неділі відбувся перший тур президентських виборів, то загалом серед тих, хто визначився і піде на вибори, Володимир Зеленський має підтримку 36,6%, Петро Порошенко – 20,9%, Юрій Бойко – 16,0%, Ігор Смешко – 6,9%, Юлія Тимошенко – 6,9%.

За рік після позачергових парламентських виборів партія "Слуга народу" втратила 16,5%. У липні 2019 за партію Зеленського віддали голоси 43,16%, зараз за неї готові проголосувати 26,6%.

"Європейська солідарність" збільшила підтримку більш ніж у 2,5 рази, або на 13,2%. Якщо у липні 2019 року партія Порошенка отримала 8,1%, то зараз за неї готові проголосувати 21,3% респондентів.

Більш ніж на 5% зріс рейтинг партії "Опозиційна платформа – За життя". Торік за неї віддали голоси 13,05% виборців, зараз партію Бойка – Медведчука готові підтримати 18,6% опитаних. 7,3% підтримують ВО "Батьківщина", 5% – "Сила і честь". Решта політичних сил не долають 5%-й бар'єр.

Дослідження проводилось методом телефонного опитування. Вибірка репрезентує доросле населення України (окрім Криму та непідконтрольних територій на сході України) за такими показниками як стать, вік, регіон проживання та тип населеного пункту. Опитано 2000 респондентів.

Як раніше повідомляв 5.UA, згідно із соцопитуванням, рейтинг недовіри до Зеленського зріс утричі з вересня 2019-го.

 

Попередній матеріал
Із Росією треба говорити лише мовою санкцій, адже країна-агресорка досі не виконала жодних зобов'язань – Порошенко
Наступний матеріал
КС взявся за справу про конституційність закону про мову: серед ініціаторів – подання нардепів ОПЗЖ
Loading...

Зеленський по черзі зустрічається з усіма "слугами", щоб "повернути стосунки із фракцією" – ЗМІ

Смолія "пішли": що насправді стоїть за гучною відставкою голови НБУ і як цьому "посприяли" "слуги"

Сестра "сусідки" Зеленського: хто очолив Антимонопольний комітет

День ВМС в Одесі: про що під час урочистостей говорив Зеленський та кого нагородив – сюжет

Скільки заробляє міністр на загибелі лікарів та що перепадає Банковій – "СтопРеванш"

Турчинов-Зеленському: "Для зміцнення ВМС потрібні не гарні промови, а значні зусилля"