Київрада
Київрада 5 канал

Київрада закликала Зеленського припинити політичні переслідування Петра Порошенка, військових та волонтерів

Читайте по-русски
Депутати заявили, що "судова влада і правоохоронні органи працюють за вказівкою влади, і по факту на благо Кремля"

На позачерговому засіданні Київська міськрада звернулася до президента Володимира Зеленського з вимогою припинити переслідування та репресії стосовно п'ятого президента Петра Порошенка, громадських лідерів, волонтерів, військовослужбовців, активістів Євромайдану. Про це повідомляє "Інтерфакс".

Як зазначає видання, столичні депутати занепокоєні та обурені конвеєром із кримінальних проваджень, якими нова влада вже рік намагається дискредитувати своїх політичних опонентів. За відповідний проєкт рішення проголосували 68 депутатів Київради.

Секретар Київради та голова Київської міської організації партії "Європейська солідарність" Володимир Прокопів заявив, що міська рада не мовчатиме, "коли в країні розпочалися політичні репресії". У зверненні наголошується, що "політичні переслідування, розправи над громадськими та опозиційними лідерами, активістами Євромайдану, репресивні дії силових структур, керівництво яких асоціюється з колишнім режимом Віктора Януковича, тотальне домінування в інформаційному просторі проросійського наративу – це свідчення того, що Україна вкотре опинилася перед великими політичними потрясіннями".

Представляючи проєкт звернення, депутат Київради Вадим Сторожук наголосив, що Київрада категорично засуджує спроби вибіркового правосуддя.

"Наша країна є частиною цивілізованої Європи і поділяє європейські цінності, зокрема повагу до демократичних принципів, верховенства Закону, прав та основних свобод людини. Але відверте політичне цькування Петра Порошенка не має нічого спільного зі справедливістю і демократією. Так само нічого спільного зі встановленням справедливості немає і в провадженнях, які ведуться щодо громадських лідерів та активістів Євромайдану", – наголосив Сторожук.

Водночас депутатка Наталія Маслова заявила, що Київрада "у час, коли судова влада і правоохоронні органи працюють за вказівкою влади, і по факту працюють на благо Кремля, не може стояти осторонь".

Вона додала: "Ми маємо рішуче заявити про свою позицію і закликати президента України дослухатися до Київської міської ради і почати працювати на благо народу. Ми не можемо дозволити руйнувати імідж України на міжнародній арені. А саме це і відбувається, коли влада вдається до політичних переслідувань опозиції та активістів".

Депутати Київради закликали Зеленського дослухатися до звернень міжнародних партнерів України та світової громадськості, які вважають, що дії, спрямовані на невмотивовані і упередженні переслідування, дискредитують Україну.

Підтримку рішенню Київради висловили і нардепи від "Європейської солідарності", які прийшли на пленарне засідання, – Вікторія Сюмар, Ахтем Чийгоз, Софія Федина, Олексій Гончаренко. Зокрема, Олексій Гончаренко зауважив, що нинішня влада розгорнула маховик репресій проти політичних опонентів, що несе реальну загрозу демократії у країні.

"5 років тому, обираючи вас, – міську владу – кияни голосували за європейську столицю, європейський вибір і європейські цінності. А що таке Європа? Європа – це демократія і верховенство права. І демократія – це не коли ви можете побачити опозицію лише в судових засіданнях замість сесійної зали парламенту. Верховенство права – це не тоді, коли саджають не тих, хто краде в народу, а тих, хто критикує владу. Це розуміють на кожній київській вулиці. На жаль, крім однієї, – вулиці Банкової, де знаходиться Офіс президента", – зазначив Олексій Гончаренко.

Попередній матеріал
Конституційний Суд знову взявся до розгляду мовного закону – відео
Наступний матеріал
Із Росією треба говорити лише мовою санкцій, адже країна-агресорка досі не виконала жодних зобов'язань – Порошенко
Loading...