Необхідно зберегти транзит газу через Україну – Шефчович

  Представник Єврокомісії з питань Енергетичного союзу наголосив на сильній підтримці процесу реформування енергетичної сфери в Україні

  Віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що транзит газу через територію Україну повинен бути доступним і у наступні роки – це важливо для загальної стратегії ринку газу в Європі, передає "Укрінформ".

  Про це він заявив під час зустрічі з президентами "Вишеградської групи" (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) в суботу, 15 жовтня,  у польському Жешуві.

  Політик підкреслив: "Ми висловлюємо рішучу підтримку для кроків, які потрібно здійснити, щоб гарантувати збереження транзиту газу через територію України також і в 2019 році, оскільки це в інтересах "Вишеградської групи". Це є важливою частиною процесу диверсифікації нашої стратегії ринку газу в Європі".

  Шефчович наголосив, що під час переговорів "Вишеградської групи" у Польщі значну увагу приділено саме допомозі України в енергетичній сфері: "Мушу наголосити на сильній підтримці процесу реформування в Україні, цей процес є дуже важливим. Необхідно продовжити позитивні зміни в енергетичному секторі України".

  Віце-президент Єврокомісії додав, що дуже важливо в Україні завершити процес створення незалежного регулятора, затвердити нове законодавство в енергетичній сфері та реформувати "Нафтогаз".

  Нагадаємо, Україна офіційно розпочала оскарження транзитних обмежень Росії в рамках СОТ.

  Попередній матеріал
  На станції метро "Майдан Незалежності" людина потрапила під потяг
  Наступний матеріал
  Порошенко призначив очільника ГУР новим заступником глави АП

  Гройсман пояснив, скільки насправді коштує "дешевий" газ

  Світовий банк повідомив, коли розгляне питання виділення Україні $500 млн на купівлю газу

  "Укренерго": Через брак вугілля та дорогий газ українцям взимку знову можуть відключати електрику

  "Укртрансгаз" звітував про збільшення запасів газу в Україні