Україна офіційно розпочала оскарження транзитних обмежень Росії в рамках СОТ

  Таку процедуру ініціювали з метою мінімізації негативних наслідків для економіки України

  Мінекономрозвитку розпочало процедуру врегулювання суперечки з Росією в рамках СОТ щодо обмежень транзиту товарів з території України через територію РФ у треті країни. Про це інформує прес-служба відомства.

  "Для мінімізації негативних наслідків для міжнародних економічних інтересів України розпочато процедуру оскарження в рамках СОТ транзитних обмежень, запроваджених Російською Федерацією", - повідомили у відомстві.

  У повідомленні наголошується, що "це є послідовним кроком на шляху захисту прав та інтересів України щодо оскарження в СОТ непрозорих та дискримінаційних заборон Російської Федерації, зокрема стосовно необґрунтованих обмежень імпорту товарів українського походження, у тому числі залізничного обладнання до Російської Федерації". 

  "Ми вважаємо, що транзитні обмеження, введені Російською Федерацією необґрунтовані та не відповідають нормам угод СОТ", - прокоментував рішення перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

  Крім того, заступник глави Мінекономіки Наталія Микольська додала: "Україна неодноразово закликала Російську Федерацію негайно скасувати необґрунтовані транзитні обмеження і відновити недискримінаційний, вільний режим транзиту для всіх членів СОТ".

  У повідомленні наголошується, що позицію України у цьому питанні підтримують Канада, США, ЄС, Японія, Австралія, Швейцарія, Корея та Туреччина.

  Як повідомили у відомстві, внаслідок запровадження з початку 2016 року транзитних обмежень, загальне скорочення експорту українських товарів на ринки країн Центральної, Середньої Азії та Кавказу в першому півріччі цього року становило 35,1% (в тому числі до Казахстану на 45,5%). Експерти прогнозують, що це сформує додаткові втрати ВВП у розмірі 0,3%.

  Нагадаємо, у квітні у Мінекономрозвитку заявили про труднощі з транзитом вантажів із України територією РФ.

  Як повідомлялося, 4 липня Росія посилила обмеження на транзит українських товарів.

  Попередній матеріал
  В Антикорупційній прокуратурі розслідують 206 кримінальних проваджень
  Наступний матеріал
  Бойовики порушили "режим тиші" на Донбасі

  Порушення морського права: Порошенко доручив МЗС подати позов проти Росії

  Цього тижня Україна подає перший масштабний позов проти РФ – Клімкін

  Микольська розповіла, як Київ бореться із транзитними обмеженнями РФ - інтерв'ю

  В ЄС закликали Україну утриматися від дзеркальних транзитних санкцій проти РФ

  Росія посилила обмеження на транзит українських товарів

  Росія офіційно заборонила транзит українських солодощів