president.gov.ua

Порушення морського права: Порошенко доручив МЗС подати позов проти Росії

Позов подається через грубі порушенням РФ міжнародного права, агресією, яку вона вчинила проти України, анексією Криму, порушенням права України на природні ресурси у акваторіях Чорного та Азовського морів

Президент Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ України подати позов щодо порушення арбітражного провадження проти Російської Федерації щодо захисту прав та інтересів України, гарантованих Конвенцією Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року, порушених внаслідок збройної агресії Росії. 

Так, Президент зазначив, що позов подається у зв’язку із грубим порушенням РФ міжнародного права, агресією, яку вона вчинила проти України, анексією Криму, порушенням права України на природні ресурси у акваторіях Чорного та Азовського морів.

Він підкреслив, що цей позов пов'язаний зокрема й з грабунком України в сфері енергетичних ресурсів, коли Росія краде нафту, газ, видобуваючи їх на морському шельфі України, відбувається крадіжка морських ресурсів та забруднення наших територій з негативним впливом на екологію басейну Чорного моря, в тому числі і під час будівництва Керченського мосту.

"Доручаю міністру закордонних справ України підписати і вже сьогодні направити до Російської Федерації повідомлення про арбітраж відповідно до Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права", - сказав Президент.

Глава держави зазначив, що правова позиція України є твердою, базується на чітких доказах і Україна доведе за допомогою арбітражу юридичні факти викрадення Російською Федерацією природних ресурсів і нанесення шкоди екології зазначеного басейну.

Президент висловив сподівання, що Російська Федерація візьме участь в цьому процесі, як підписант Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права, а «не буде ховатися від міжнародних судових організацій, як це було зі створенням міжнародного арбітражу з розслідуванням трагедії літака рейсу МН-17».

"Правда і тверда аргументація знаходиться на боці України", - сказав Президент та висловив упевненість, що запуск цього процесу буде сприяти відновленню повного контролю над морськими просторами України і відшкодуванню того збитку, яку понесла Україна внаслідок збройної агресії з боку Російської Федерації.

"Ми готові боротися за захист законних прав і інтересів України», - підкреслив Глава держави та зазначив, що це лише один із кроків, за його дорученням розробляються документи на основі різних міжнародних документів та конвенцій для подачі позовів в інші міжнародні судові інстанції. Зокрема, йдеться про захист як майнових прав суб’єктів господарювання України, які були порушені внаслідок анексії Криму, так і захисту прав державних інституцій, які були також були анексовані російським агресором в Криму.

Попередній матеріал
У Київ прибуває чільник МЗС Британії
Наступний матеріал
Брифінг щодо викриття діяльності організованого злочинного угрупування - завершено
Теги:
Loading...
Аналітик: За відсутності західних технологій Росія не може нарощувати видобуток нафти

Аналітик: За відсутності західних технологій Росія не може нарощувати видобуток нафти

Експерт: Росія веде велику інформаційну війну, але ми цю війну навіть не починали

Експерт: Росія веде велику інформаційну війну, але ми цю війну навіть не починали

Росія голосуватиме проти виділення Україні чергового траншу МВФ

Росія голосуватиме проти виділення Україні чергового траншу МВФ

Поліція під Торецьком затримала росіянина, який брав участь у захопленні Дебальцевого

Поліція під Торецьком затримала росіянина, який брав участь у захопленні Дебальцевого