20minut.ua

"Укренерго": Через брак вугілля та дорогий газ українцям взимку знову можуть відключати електрику

  У той же час, в "Укренерго" пообіцяли обійтися без масових відключень

  Тимчасово виконуючий обов'язки директора НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук допускає можливість обмеження подачі електрики в зимовий період, пише видання ZN.UA.

  За його словами, у разі нестачі вугілля доведеться запускати газо-мазутні блоки на Запорізькій та Трипільській ТЕС і споживати більше природного газу для виробництва електроенергії на ТЕЦ. У той же час, Ковальчук визнав, що електроенергія, вироблена з газу, вийде "золотою".

  "Так, ціна буде набагато вищою, ніж генерація на вугіллі. Але стійкість енергосистеми країни цього варта, інші варіанти обійдуться набагато дорожче. Або треба буде обмежувати споживачів. Ритмічно, без масових відключень, але ж", – зазначив він.

  Ковальчук також розповів, що державна НЕК "Укренерго" в січні-червні 2016 року отримала чистий прибуток у розмірі 1 млрд 51,653 млн грн, проти 523,215 млн грн чистого збитку роком раніше. Як зазначено у звіті, оприлюдненому на сайті компанії, чистий дохід "Укренерго" у звітному періоді збільшився на 51,3% (на 962,578 млн грн) – до 2 млрд 840,56 млн грн, а валовий прибуток збільшився на 90,5% (на 881,107 млн грн) – до 1 млрд 854,365 млн грн.

  Попередній матеріал
  Стали відомі причини, через які перенесли розмежування сил у Станиці Луганській
  Наступний матеріал
  "Робота знайдеться для кожного": Муженко відповів студенту

  В осінньо-зимовому сезоні вдасться уникнути віялових відключень електроенергії – радник міністра енергетики

  Тарифи на електроенергію можуть бути переглянуті – Міненергетики