Кіра Рудик, депутатка, голова партії "Голос"
Кіра Рудик, депутатка, голова партії "Голос" 5 канал

Щоб знизити загрозу Росії, треба здійснити низку кроків усередині України і на міжнародній арені – Кіра Рудик

Читайте по-русски
Зокрема, розблокувати оборонні закупівлі і дати військовим можливість відповідати на обстріли без погодження з Києвом, впевнена депутатка

Для протидії російській ескалації Україна має отримати максимальну міжнародну підтримку у вигляді тиску на Росію разом із допомогою у вигляді летальної зброї, а також розблокувати оборонні закупівлі, розв'язати руки військовим для адекватної відповіді на обстріли, посилити роботу розвідки та організувати територіальну оборону. Про це в ток-шоу "ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова" на "5 каналі" сказала народна депутатка, голова партії "Голос" Кіра Рудик.

"Звичайно, будь-яку активність Росії ми повинні сприймати дуже серйозно і працювати в двох напрямках. Перший – це отримати якнайбільше міжнародної підтримки. Ми говоримо про Сполучені Штати і Велику Британію як сильних партнерів, які допоможуть санкційно-дипломатичним способом тиснути на Росію і робити свою домашню роботу всередині країни", – зазначила вона.

"Що зараз уже можна зробити як Верховній Раді, так і владі – перш за все, це розблокувати оборонні закупівлі. В минулому році оборонні закупівлі були провалені. Тобто гроші були виділені – близько 20 мільярдів гривень було виділено на придбання озброєнь та оснащення для нашої армії, але ці гроші не були витрачені", – пояснила Рудик.

"По-друге, з організаційної точки зору ми повинні працювати над організацією територіальної оборони. Це є дуже важливим, щоб ті люди, які хочуть і можуть долучатися і готуватися до того, щоб захищати нашу країну – мали таку можливість, мали організацію, яка їм допоможе в цьому", – розповіла депутатка.

"Третій пункт стосується, власне, поведінки наших військ. Ми повинні дати їм можливість відповідати на вогонь без погодження з Києвом. Це важливо, тому що зараз вони фактично є мішенями для російських військ", – впевнена Рудик.

"Четверте – ми повинні посилити свою розвідку та контррозвідку – як локально, так і на міжнародному рівні", – зазначила вона.

"Останнє – політична допомога, над якою зараз працюють наші дипломати, є надзвичайно важливою. Але результатом має бути військова допомога, в тому числі і надання Україні, власне, летальної зброї, яка допоможе знизити градус дискусії і допоможе нам, власне, на паритетних засадах спілкуватися далі (з Росією. – ред.)", – підсумувала депутатка "Голосу".

Дивіться повний запис програми "ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова":

Як відомо, нині Росія сконцентрувала на кордоні зі східними областями України та в Криму найбільше своїх військ з 2015 року. Такого висновку дійшли дослідники з Conflict Intelligence Team, які документально зафіксували зосередження мотострілецьких, артилерійських, десантних та танкових підрозділів російської армії, здебільшого у Воронезькій області та в окупованому Криму.

Як повідомляв 5.UA, головнокомандувач ЗСУ Хомчак заявив, що Росія нарощує свої війська на кордоні з Україною. Президент України повідомив генсеку НАТО про готовність російських військ до наступальних дій.

Своєю чергою ОБСЄ засудила концентрацію російських військ біля кордону з Україною та вимагає пояснень. А в ЄС закликали посилити санкції проти Росії в разі подальшої ескалації на кордоні України.

Попередній матеріал
Суд переніс розгляд апеляції одеським активістам Стерненку та Демчуку
Наступний матеріал
Меркель, Макрон і Зеленський закликали Росію відвести війська – спільна заява
Loading...