Сергій Коротких
Сергій Коротких Обозреватель

"Не всі добровольці однаково корисні": як спецслужби РФ співпрацювали з бійцями добробатів – ЗМІ

Читайте по-русски
Доволі широко відомо нині про те, як працюють волонтери, які допомагають армії. Утім, набагато менше відомо про те, як працюють волонтери, що допомагають спецслужбам.

Сьогодні мова піде про відомого добровольця, колишнього начальника штабу батальйону "Азов" Сергія Коротких ("Малюта") та про певного Олександра Усовського, який має тісні зв'язки з російськими спецслужбами.

Сергій Коротких раніше – громадянин Білорусі, позивний "Боцман". Восени 2014 року отримує громадянство України, після чого обіймає посаду начальника відділу МВС з охорони об'єктів стратегічного значення.

Усовський – певна довірена особа спецслужб РФ, що за її вказівками збирав розвідувальну інформацію про стан та плани ЗСУ. Багато цікавої інформації вдалося виявити завдяки його листуванню у соціальних мережах та по електронній пошті.  

Усовський, листування
Усовський, листуваннясоцмережі

В одному з діалогів, що датується 29 травня 2015 року, Усовський спілкується з іншим чоловіком, що працює на російське ФСБ під виглядом громадського активіста. З цього листування можна дізнатися про тип каналу для отримання інформації про підрозділи ЗСУ на лінії фронту від справжніх волонтерів – "під виглядом збору відомостей для організації допомоги від імені співчуваючих  НПО з Євросоюзу, за якими стоять антиросійськи налаштовані білоруси".

Крім того, оприлюднене листування Усовського з певним Захаром Лаврентьєвим. Переписка датується осінню 2014 року. Усовський схиляє Лаврентьєва до організації "Третього Майдану" та повалення київської влади. Обидва співрозмовники знають, що пропозиція виходить від ФСБ, однак особливого протесту в Лаврентьєва це не викликає.

Також цей пан Лаврентьєв бере участь у контрабандних схемах на придністровській ділянці кордону, чим "палкий фанат" ФСБ вдало маніпулює, змушуючи Лаврентьєва йти на певні кроки. Аналіз соцмереж дає змогу переконатися, що Захар Лаврентьєв – не хто інший, як Сергій Коротких. Це той саме "Боцман", що отримав українське громадянство як іноземець, що воював у добробаті на сході.

Попередній матеріал
У другому турі Порошенко з мінімальним відривом випереджає Тимошенко – опитування
Наступний матеріал
На Закарпатті настирливий українець на "євроблясі" двічі намагався прорвати кордон
Loading...