Олексій Данілов
Олексій Данілов УНІАН

РНБО наклала санкції на розробників вірусу PETYA – підсумки засідання

Читайте по-русски
В РНБО впевнені, що в них достатньо підстав для введення таких санкцій

Олігархи Дмитро Фірташ та Павло Фукс відтепер під санкціями Ради нацбезпеки і оборони. Про це за результатами засідання РНБО заявив секретар Олексій Данілов. Крім того, у санкційний список потрапили фізичні та юридичні особи, причетні до розробки вірусу NOT_PETYA, який кілька років тому на певний час паралізував українські електронні системи. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

Знову п'ятниця, знову санкції від РНБО. Вони стосуються російсько-українського олігарха Павла Фукса. Щодо компаній, які з ним пов’язані, РНБО ухвалила рішення ще 19 березня про внесення їх у санкційний список. Йдеться про те, що вони мали ліцензії на видобуток надр.

Одна із компаній мала назву Golden derek. В часи президентства Віктора Януковича її пов’язували із колишнім міністром енергетики Едуардом Ставицьким. А через те, що третина капіталу належала державній компанії "Надра України" у 2012-2013 роках, вони отримали без конкурсу ці ліцензії. 

А вже у 2018 році, коли змінилась влада, людина, яка була представником офшорних компаній та мала зв'язки із Павлом Фуксом, переоформила їх на себе. Саме цей чоловік, прізвище якого Олексій Данілов не розголошує, уже подав до суду на указ президента щодо застосування санкцій. Натомість сьогодні головний бенефіціар там таки опинився.

"6 грудня 2018 року – одна людина, його звати Віталій Євгенович, не буду називати прізвище, зумів зареєструвати в один день 19 компаній. Через дуже короткий проміжок часу ця людина отримала 19 ліцензій на вуглеводні, які були позбавлені ліцензій на минулих засіданнях РНБО. Ми вважаємо, що за цими діями стоять представники РФ, і сьогодні як результат цих перевірок відносно російського бізнесмена Павла Фукса було введено повний комплекст санкцій, які ми можемо застосувати згідно з нашим законодавством. Саме за участь у цих процесах", – розповів секретар РНБО Олексій Данілов.

Щодо решти дозволів на видобування, а також користування надрами, – йдеться про понад 3 тисячі, – то вже до вересня, запевнив Олексій Данілов, буде відомо в інтернеті, хто та в який спосіб їх набув. Секретар РНБО оголосив про прецедент, що один дніпропетровський бізнесмен добровільно віддав державі 2 ліцензії на видобуток надр.

Щодо Дмитра Фірташа, то Олексій Данілов сказав, що олігарх тривалий час постачав сировину на російські підприємства, які згодом виробляли зброю.

"Те, що стосується Фірташа, – це його участь у титановому бізнесі. Це постачання сировини, яка потім іде – і це відслідковано нашими розвідниками – на підприємства Російської Федерації. І ми не можемо допустити, щоб це продовжувалась. Це продовжувалось доволі довго і для військових підприємств Російської Федерації, які перебувають під нашими санкціями. До речі, ми на сьогоднішній день, крім товариша Фірташа, наклали санкції на ті підприємства, які безпосередньо афілійовані у військово-промисловий комплекс РФ, який використовує цей титан саме у військовій сфері", – наголосив Олексій Данілов.

Також санкційний список сьогодні розширився 4 юридичними та 6 фізичними особами, які були причені до розробки вірусу PETYA. Саме він у 2017 році паралізував світові, й, зокрема українські електронні системи. Тоді під час атаки зловмисники отримали адміністративні відомості користувачів. Фахівці СБУ припускають, що саме ця інформація і була метою першої хвилі кібератаки та може бути використана злочинцями як для проведення кіберрозвідки, так і для подальших атак.

Олексій Данілов вважає, що ці люди, а також компанії – є афілійовані з російськими спецслужбами і саме цей вірус був націлений на ураження критичної інфраструктури України.

За поданням міністра МВС, із 13-ти кримінальних авторитетів, які раніше визнав РНБО, щодо 3-х осіб – які дуже наполягають на тому, що вони не відповідають цим критеріям, – буда проведена додаткова перевірка, і можливо, в цьому випадку буде мінус 3.

На запитання від "5-го каналу" про те, скільки ще людей оскаржують укази президента щодо санкцій, Олексій Данілов точної цифри не назвав, але сказав, що всі, хто хоче судитись із президентом України, можуть спробувати, але РНБО певне, що в них достатньо підстав саме для таких введених санкцій.

Леся Головата, "5 канал". 

Попередній матеріал
На Вінниччині СБУ викрила підприємців, які ледь не спричинили екологічну катастрофу
Наступний матеріал
На Рівненщині колесо від вантажівки вбило пішохода
Loading...

РНБО запровадила санкції проти Фірташа і Фукса

Популізм та узурпація влади: Українська гельсінська спілка розкритикувала рішення РНБО про "кримінальних авторитетів"

РНБО не буде розслідувати, як "95 квартал" продав підсанкційному росТБ уже другий серіал – ЗМІ

"Трубу" віддав у власність Росії ще Кравчук 20 років тому, а нині вона в Коломойського й Сєчіна – Порошенко

Боротьба чи імітація: що відомо про деолігархізацію Зеленського – "Прямим текстом із Юрієм Луценком"

"7 хвилин польоту до Москви": чи буде Україні ПДЧ до НАТО – "Час Ч"